e-sklep na PrestaShop: Kompletny poradnik

prestashop-logo
prestashop-logo

Serdecznie zapraszamy do lektury kolejnego poradnika, jaki przygotowaliśmy specjalnie dla naszych Klientów i Sympatyków :). Tym razem na warsztat bierzemy jedną z najpopularniejszych platform e-sklepu, czyli PrestaShop. Chciałbyś uruchomić własny e-sklep, ale nie jesteś pewien, czy poradzisz sobie z instalacją, konfiguracją i zarządzaniem? Całość materiału została podzielona na trzy części: instalacja, administracja i konfiguracja oraz spojrzenie z punktu widzenia klienta. Dzięki temu możesz wybrać interesujący Cię aspekt i pozyskać lub poszerzyć swoją wiedzę. Poniżej krótkie opisy oraz linki do poszczególnych odcinków, serdecznie zapraszamy do lektury.

PrestaShop – Instalacja

W tym artykule szczegółowo opisujemy proces instalacji platformy PrestaShop. Wszystkie wymagane kroki, wraz z konkretnymi przykładami. Ponadto, pokazujemy sposób instalacji Presty w dwóch wariantach. Pierwszym z nich jest całkowicie samodzielna instalacja, z wykorzystaniem menedżera plików. Drugim, jeszcze łatwiejszym, jest wykorzystanie autoinstalatora aplikacji, który otrzymujesz w komplecie z każdym hostingiem Servizza, spośród: Ekonomiczny Hosting WWW, Niezawodny Hosting WWW oraz Hosting WWW Premium.

prestashop-instalacja-dane-sklepu
prestashop-instalacja-dane-sklepu

Pierwszą część poradnika znajdziesz na stronie:

PrestaShop – Panel administracyjny, zarządzanie sklepem

Skoro masz już na swoim hostingu uruchomiony sklep, trzeba zajrzeć na jego zaplecze, do panelu administracyjnego. To właśnie z tego poziomu możesz zarządzać swoim sklepem. W tej części poradnika omawiamy wszystkie ważne elementy panelu adminsitracyjnego Presty. Możesz zobaczyć jak się w nim poruszać oraz jak realizować najważniejsze funkcje. Nie wystarczy przecież wynająć lokal, trzeba jeszcze zatowarować sklep i ustalić podstawowe zasady procesów sprzedażowych.

prestashop-admin-statystyki-i-wykresy

Tę część poradnika znajdziesz na stronie:

PrestaShop – Z punktu widzenia klienta

Masz już wynajęty lokal, zatowarowany sklep oraz ustalone schematy sprzedaży i obsługi. Teraz warto sprawdzić, jak Twój e-sklep będzie odbierany przez klienta. To przecież on będzie podejmował ew. decyzję o zakupie. Powinieneś więc zadbać, aby obsługa była łatwa, a wrażenia pozytywne, ponieważ sam towar i jego cena nie są jedynymi aspektami decyzji zakupowych. W artykule opisujemy co widać po wejściu na stronę sklepu i w jaki sposób możesz to zmieniać. Sprawdzamy też nawigację i cały proces zakupowy, z punktu widzenia klienta. To ważne, bo przecież zależy Ci, aby e-sklep odwiedziało dużo klientów, a sporo z nich dokonywało zakupów.

prestashop-layout-strona-kategorii
prestashop-layout-strona-kategorii

Trzecią część poradnika znajdziesz na stronie:

https://pomoc.servizza.com/e-sklep-na-prestashop-z-punktu-widzenia-klienta/

Po lekturze poradnika oraz wdrożeniu zawartych w nim wskazówek, pozostanie Ci już ‘tylko’ zorganizowanie promocji sklepu i rozkręcenie sprzedaży. Powodzenia! :).

Inne publikacje, które mogą przydać się każdemu e-sprzedawcy

Potrzebujesz pomocy?

Zapraszamy do lektury: https://blog.servizza.com -> ‘Polecane artykuły’.

Polub proszę nasz FanPage, abyśmy mieli szansę Cię poinformować o nowych publikacjach :).

Przypominam również, że w ramach dowolnego pakietu hostingowego: Ekonomiczny Hosting WWW, Niezawodny Hosting WWW oraz Hosting WWW Premium, masz dostęp do cPanel. Za jego pośrednictwem uruchomisz lub skonfigurujesz setki aplikacji i ustawień, w tym wiele platform e-commerce, w tym e-sklepów, w tym PrestaShop.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy lub porady? Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą Pomocą Techniczną.

stefan-servinski-servizza

Servizza Team, przy wsparciu Stefana