Własny e-sklep – porównanie aplikacji e-commerce.

Sklep internetowy – w Servizza masz ogrom możliwości

e-sklep

Chciałbyś uruchomić swój e-sklep, ale masz wątpliwości jakiego użyć oprogramowania? Z Servizza nie musisz ograniczać się, tutaj znajdziesz kilkadziesiąt gotowych aplikacji. Zarówno tych bardziej znanych, popularnych, jak również specjalistycznych lub niszowych. PrestaShop, WHMCS, CubeCart, OpenCart, osCommerce, Open eShop, Zen Cart. Loaded Commerce, TheHostingTool, AbanteCart, BoxBilling, TomatoCart, thirty bees, LiteCart, Magento, XCart, Avactis, Quick.Cart. WooCommerce, SimpleInvoices, Open Source Point of Sale, Invoice Ninja, Blesta, InvoicePlane, Arastta, AlegroCart, Axis. Thelia 2, Zeuscart, SeoToaster, phpCOIN, Shopware, ClientExec, Logic Invoice, osCmax, EC-CUBE, PEEL SHOPPING, ShopSite. W kolejnych punktach zamieszczam opisy wybranych platform e-handlu.

Przeczytaj również

Poza poniższym zestawieniem, polecam również Twojej uwadze inne artykuły w temacie e-commerce, które mogą Cię zainteresować:

PrestaShop

PrestaShop

Rozwiązanie e-Commerce firmy PrestaShop zostało stworzone, aby wykorzystać kluczowe innowacje Web 2.0, takie jak dynamiczne funkcje AJAX i ergonomia następnej generacji. PrestaShop prowadzi użytkownika przez katalog produktów inteligentnie i bez wysiłku, zamieniając zaintrygowanych gości w płacących klientów. PrestaShop to świetna platforma dla początkujących oraz nieco bardziej zaawansowanych właścicieli lub menadżerów e-sklepów. Platforma sprawdzi się do prowadzenia i zarządzania mniejszymi oraz większymi sklepami z ograniczoną bazą produktową. Można również zaimplementować na niej statyczny CMS lub podpiąć blog, dzięki czemu PrestaShop może stać się kompleksowym narzędziem do zarządzania sprzedażą i kreowania wizerunku marki w sieci. Jedną z kluczowych zalet oprogramowania jest niezła wydajność i o wiele mniejszy apetyt na zasoby względem Magento, co warunkowane jest głównie przez wbudowany system indeksacji stron. Poza tym PrestaShop jest bardzo łatwy w instalacji, a system szablonów Smarty znacząco ułatwia modyfikowanie interfejsu e-sklepu. Dzięki niemu nawet mniej doświadczony użytkownik poradzi sobie z postawieniem i konfiguracją layout-u. PrestaShop ma jeszcze jedną, ważną zaletę – możesz go bardzo przyspieszyć, jeśli korzystasz z hostingu Servizza. Więcej na ten temat w naszym artykule: https://blog.servizza.com/jak-przyspieszyc-bloga-sklep-lub-strone-kilka-prostych-trikow/

Własny e-biznes uruchomisz w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘E-Commerce’ -> ‘PrestaShop’.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronach:
https://servizza.com/knowledgebase/605/PrestaShop.html
https://blog.servizza.com/magento-vs-prestashop-vs-woocommerce-ktory-system-wybrac-do-prowadzenia-e-sklepu/

Magento

magento

Magento jest kolejną popularną aplikacją internetową e-commerce, typu Open Source, istniejącą od 2008 r. Platforma dedykowana jest głównie do zarządzania większym sklepem lub kilkoma sklepami naraz. Oprogramowanie Magento dostępne jest zarówno w wersji płatnej, jak i darmowej. Zaletą platformy jest łatwość w skalowaniu wraz z ewoluowaniem biznesu. Platforma Magento słynie z bogatej bazy modułów, które można wdrażać zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem sklepu. Platforma zapewnia sporą elastyczność, ale również łatwą optymalizację pod kątem SEO i SEM, szerokie możliwości integracji i przyjazny interfejs ułatwiający zarządzanie. Do niewątpliwych plusów zalicza się także obecność rozbudowanego systemu analiz i raportowania. Platformę tę dedykuje się przede wszystkim średnim, dużym i największym sklepom online, które wymagają dużej elastyczności, wydajności i łatwości zarządzania. Magento możesz również znacząco przyspieszyć, jeśli korzystasz z hostingu Servizza. Więcej na ten temat w naszym artykule: https://blog.servizza.com/jak-przyspieszyc-bloga-sklep-lub-strone-kilka-prostych-trikow/

Własny e-biznes uruchomisz w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘E-Commerce’ -> ‘Magento’.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronach:
https://servizza.com/knowledgebase/638/Magento.html
https://blog.servizza.com/magento-vs-prestashop-vs-woocommerce-ktory-system-wybrac-do-prowadzenia-e-sklepu/

WordPress + WooCommerce

woocommerce-wordpress

WordPress’a szerzej przedstawiać nie trzeba. Wolne i bezpłatne oprogramowanie, tworzone przez setki wolontariuszy. Dostępnych do niego jest mnóstwo wtyczek, które przekształcą Twoją witrynę w niemal wszystko, co możesz sobie wyobrazić. Jednym z takich dodatków jest WooCommerce, rozszerzający WordPress’a do prawdziwego kombajnu e-commerce. Istnieje wiele zalet WooCommerce, które docenią przede wszystkim mniejsi przedsiębiorcy. WooCommerce jest w pełni darmowym oprogramowaniem typu open source, a jego instalacja jest intuicyjna i prosta. Dzięki temu każdy poradzi sobie ze wstępną konfiguracją e-sklepu. System elastycznie dostosowuje się do potrzeb i specyfiki sklepu, za pomocą wtyczek dostępnych w oficjalnej bazie. Zestaw WordPress + WooCommerce dedykowany jest przede wszystkim początkującym i niewielkim e-sklepom. Ze względu na swoją intuicyjność, system ten może być instalowany, konfigurowany i zarządzany bez konieczności zatrudniania dewelopera. I WooCommerce możesz niewiarygodnie przyspieszyć, jeśli korzystasz z hostingu Servizza. Więcej na ten temat w naszym artykule: https://blog.servizza.com/jak-przyspieszyc-bloga-sklep-lub-strone-kilka-prostych-trikow/

Własny e-biznes uruchomisz, instalując wpierw samego WordPress’a, w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Blogi’ -> ‘WordPress‘. Następnie wystarczy, już w samym WordPress zainstalować dodatek WooCommerce.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronach:
https://servizza.com/knowledgebase/411/Wordpress.html
https://blog.servizza.com/magento-vs-prestashop-vs-woocommerce-ktory-system-wybrac-do-prowadzenia-e-sklepu/

osCommerce

osCommerce

osCommerce jest sklepem online e-commerce oferującym szeroką gamę funkcji, które powodują, że uruchomienie sklepu jest szybkie i łatwe. Oprogramowanie bazuje na otwartym kodzie i jest bezpłatne. Aplikacja jest wielojęzykowa, oferuje wiele dodatkowych systemów płatności ecommerce, płatności off-line, kartą kredytową oraz przetwarzanie płatności on-line. Nie limituje liczby produktów i kategorii i posiada wsparcie dla wielu walut poprzez manualne aktualizacje z serwera wymiany walut. osCommerce oferuje wiele opcji dostawy wliczając w to wagę, cenę i lokalizację. Posiada również pełną funkcjonalność podatkową, zawierającą różne stawki podatkowe, różne strefy dla produktów.

Własny e-biznes uruchomisz w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘E-Commerce’ -> ‘osCommerce’.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie pomocy:
https://servizza.com/knowledgebase/601/osCommerce.html

Zen Cart

Zen-Cart

Zen Cart to bezpłatne, przyjazne dla użytkownika, oprogramowanie e-sklepu typu open source. Program został zaprojektowany przez grupę właścicieli sklepów, programistów, projektantów i konsultantów, którzy uważają, że projektowanie stron internetowych e-commerce może i powinno być robione lepiej. Wśród dostępnych funkcji znajdziesz m.in. wiele trybów klienta, nieograniczoną głębokość kategorii, wiele trybów wyświetlania. System szablonów XHTML, nieograniczone dodatkowe strony, wiele kontrolerów banerów reklamowych. Wiele opcji wysyłki, wiele opcji płatności, menedżer biuletynu, kupony zniżkowe, bony prezentowe, polecane produkty, system rabatów ilościowych i wiele więcej.

Własny e-biznes uruchomisz w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘E-Commerce’ -> ‘Zen Cart’.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie pomocy:
https://servizza.com/knowledgebase/631/Zen-Cart.html

AbanteCart

Abante-Cart

Abante Cart to darmowe rozwiązanie e-commerce, umożliwiające tworzenie biznesu online oraz szybkiej i skutecznej e-sprzedaży. Aplikacja AbanteCart jest tworzona i wspierana przez doświadczonych entuzjastów, którzy pasjonują się swoją pracą i wkładem w szybko rozwijającą się branżę eCommerce. AbanteCart to coś więcej, niż tylko e-koszyk, to szybko rozwijająca się platforma eCommerce z wieloma korzyściami. Nie jest wymagana wiedza programistyczna, dostępny jest łatwy panel sterowania. Szybki i zoptymalizowany pod kątem wydajności oraz zoptymalizowany pod kątem SEO. Oferuje nieograniczone ilości produktów i kategorii, oceny produktów i recenzje. Abante Cart ma wbudowane różnorodne bramki płatności i metody wysyłki oraz umożliwia import i eksport danych.

Własny e-biznes uruchomisz w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘E-Commerce’ -> ‘AbanteCart’.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie pomocy:
https://servizza.com/knowledgebase/440/AbanteCart.html

WHMCS

whmcs

WHMCS to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania klientami, rozliczeniami (system bilingowy) i procesami wsparcia klienta. WHMCS obsługuje wszystkie procesy i etapy życia klienta, od rejestracji po zakończenie współpracy. Dzięki WHMCS masz do dyspozycji bardzo potężne narzędzie automatyzacji biznesowej. WHMCS jest aplikacją komercyjną, kosztuje ok. $16-40 miesięcznie. Idealnie nadaje się do sprzedaży usług hostingowych, ale łatwo można dostosować go do innych produktów, szczególnie elektronicznych. W ramach dostarczanej funkcjonalności otrzymujesz m.in.: rozliczenia – wiele walut, obsługa podatków, fakturowanie jednorazowe i cykliczne, system wycen, wbudowany system ticketów. Automatyzacja – przetwarzanie płatności, refundacje, kontrole oszustw, zarządzanie produktami. WHMCS jest łatwy w użyciu – prosty i intuicyjny interfejs, szybkie ładowanie, szybka konfiguracja i wydajna obsługa. Platforma ma wbudowanych ponad 50 obsługiwanych bramek płatności, dzienniki przychodów / transakcji i raporty statystyczne. Poza zintegrowanym systemem biletowym, dysponuje bazą wiedzy, strefą plików do pobrania i systemem ogłoszeń. Otrzymasz również wiele opcji konfiguracji, jak np. szablony obszaru klienta i administratora, formularze zamówień, pliki językowe i style CSS. Platforma jest przyjazna programistom, dostarczając zestawy rozwojowe modułów, Action Hooks i zdalny interfejs API.

Własny e-biznes uruchomisz w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘E-Commerce’ -> ‘WHMCS’.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie pomocy:
https://servizza.com/knowledgebase/604/WHMCS.html