Jak założyć sklep internetowy z budżetem 100 zł.?

Chcesz założyć sklep internetowy, ale nie masz milionów lub nie bardzo wiesz od czego zacząć?

 

Marzysz o swoim e-sklepie, chciałbyś uruchomić własny e-commerce? Boisz się jednak, że nie masz odpowiednich środków, a sam nie ogarniesz kwestii technicznych, organizacyjnych i prawnych? Pokażę Ci w jaki sposób możesz samodzielnie uruchomić sprzedaż internetową, mając do dyspozycji budżet na poziomie 100 złotych i kilka godzin czasu. Krok po kroku, a wiedza, której będziesz potrzebować do osiągnięcia celu, jest na poziomie zwykłej obsługi komputera.

Ten poradnik jest dla Ciebie, jeśli chcesz wykorzystać ogromny potencjał Internetu i rozpocząć e-sprzedaż. Niezależnie od tego, jakie towary lub usługi oferujesz.

 

Czego dowiesz się z artykułu?

 

Jesteś zabiegany, masz mało czasu, jak wielu z nas. Zapewne więc docenisz, jeśli zamieszczę tutaj krótki spis głównych zagadnień omawianych w poradniku, dzięki czemu dowiesz się, że warto poświęcić czas na lekturę. Z niniejszej publikacji dowiesz się m.in.:

 • Jak wybrać dobry, szybki i bezpieczny hosting z początkowym budżetem rzędu 50zł. rocznie? Serwer to odpowiednik lokalu naszego sklepu, więc przyznasz, że to bardzo istotna kwestia. Na co zwrócić uwagę i jakich nie popełnić błędów, które mogłyby przynieść w przyszłości problemy, ograniczenia rozwoju lub duże koszty?
 • Jak wybrać domenę, mając drugie 50zł.? Adres e-sklepu jest również bardzo ważny. Jak uniknąć zaskakujących i dużych kosztów przedłużania, promocji i reklamy?
 • Skąd wziąć bezpłatne oprogramowanie sklepu internetowego oraz jak je prosto wyklikać? Co jest ważne na starcie, a co w perspektywie rozwoju? Jakich błędów nie popełnić, aby nie władować się w duże koszty obsługi i rozwoju?
 • Skąd zdobyć bezpłatny certyfikat SSL? Przecież nie chcesz narazić się na ostrzeżenia przeglądarek o niebezpiecznej stronie WWW, a także chcesz uniknąć kary w indeksach Google.
 • Jak bezpłatnie zadbać o kwestie prawne? Jak zabezpieczyć się przed finansowymi karami za brak regulaminu lub wdrożenia przepisów RODO?
 • Jak bezpłatnie zadbać o bezpieczeństwo? Skąd wziąć Antywirus i Antyspam Deluxe, bez wydawania grosza? W jaki sposób chronić swój e-biznes przed hakerami, m.in. poprzez profesjonalne skany bezpieczeństwa?
 • Jak zabezpieczyć wsparcie dobrych adminów, bez ponoszenia kosztów zatrudnienia? Możesz zatrudnić informatyków i administratorów, ale doskonale wiesz, że to duże koszty. A, czasem bywają sytuacje, kiedy trzeba wesprzeć się wsparciem specjalisty.
 • Jak skalować zaplecze, aby dotrzymywało kroku wzrastającej e-sprzedaży? W jaki sposób przygotować się do wzrostu zainteresowania, bez konieczności dokonywania rewolucji?
 • I wielu, wielu innych praktycznych porad, ciekawostek i podpowiedzi…

 

Ograniczenia, czy wyzwania?

 

Na początek mam jednak pewną prośbę. Dobrze zastanów się, zanim przejdziesz do dalszej lektury, czy na pewno jesteś gotów na podjęcie wyzwania. Jeśli bowiem myślisz, że:

 • wystarczy postawić e-sklep, a pieniądze zaczną same spływać, bez większego wysiłku,
 • osiągniesz sukces finansowy już po kilku miesiącach działalności,
 • Twój produkt jest tak za…sty, że sam będzie się sprzedawał, a Ty nie musisz obawiać się konkurencji,
 • wystarczy uruchomić e-sklep, a idea nieustannego rozwoju jest jedynie stereotypem,

– odpuść, dobrze Ci radzę. Tworzenie start-up’u nie jest dla każdego. Trzeba być naprawdę zdeterminowanym, aby osiągnąć sukces w tej branży. Założenie sklepu internetowego to dopiero pierwszy krok na drodze do sukcesu w e-biznesie. Być może uważasz, że to krok trudny i kosztowny, jednak za chwilę dowiesz się, że wręcz przeciwnie. Jest najprostszy, najszybszy i najtańszy, o ile wiesz w jaki sposób zabrać się za realizację.

Natomiast, jeżeli nie przerażają Cię wyzwania, a powyższe (i podobne) uwagi traktujesz jako cele do osiągnięcia, a nie przeszkody – witam w świecie e-biznesu 🙂 Do dzieła!

 

Jak wybrać dobry, szybki i bezpieczny hosting z początkowym budżetem rzędu 50zł. rocznie?

 

Serwer to odpowiednik lokalu naszego sklepu, więc przyznasz, że to bardzo istotna kwestia. W ‘świecie realnym’ znaczenie ma wiele niuansów, które decydują o sukcesie, bądź jego braku. Np. dojazd i parking, wielkość i wygoda, ergonomia, sprawność i szybkość obsługi, ilość i szybkość działania kas, wyposażenie, możliwości prezentacji towaru, możliwości dostosowywania do otoczenia, przepisów i mody, możliwości reagowania na zwiększony ruch okolicznościowy, itp., itd. Wręcz, lokalizacja i możliwości samego budynku/lokalu mają największe znaczenie, bo takie kwestie, jak np. wygląd sklepu, zawsze można dostosować, a budynku łatwo/tanio nie zmienisz.

Na co zwrócić uwagę i jakich nie popełnić błędów, które mogłyby przynieść w przyszłości problemy, ograniczenia rozwoju lub duże koszty? Ten aspekt jest bardzo ważny, albowiem od Twojej decyzji zależą szanse na udany e-biznes. Na rynku jest wiele ofert, z czego większość kryje mniej lub bardziej niebezpieczne pułapki.  Niniejszy artykuł publikowany jest przez Servizza Team, a więc siłą rzeczy wesprę się konkretnymi przykładami z naszej oferty hostingu. Natomiast, jeśli będziesz brał pod uwagę również innych dostawców, to pamiętaj proszę o przynajmniej kilku najważniejszych sprawach:

 • Wielkość firmy. Unikaj tutaj skrajności, zasada złotego środka sprawdzi się najlepiej. Wbrew pozorom, wielcy giganci nie są najlepszym wyborem, albowiem będziesz traktowany również ‘masowo’. Nie licz zbytnio na żadne indywidualne warunki, czy sprawny suport, gdy będzie potrzebny tu i teraz. Pamiętaj, że dla ‘dyskontów’ zawsze najważniejsza będzie ilość, nie jakość. W Sieci znajdziesz mnóstwo rozgoryczenia klientów, którzy uwierzyli w wielki marketing.
  Nie ufaj również tym najmniejszym. Abstrahując już od problemu ograniczonych możliwości, zarówno technicznych, jak też merytorycznych, weź pod uwagę przede wszystkim dwie kwestie. Pierwszą z nich jest wysokie ryzyko zniknięcia z rynku. I, wbrew pozorom, to wcale nie zdarza się tak rzadko. W Servizza mamy wielu takich klientów, którzy z ‘płaczem w oczach’ prosili o pomoc w ratowaniu e-biznesu, bo jakiś hosting nie udźwignął ciężaru lub jakiś admin z dnia na dzień wyjechał w pogoni za lepszym życiem. Drugą natomiast, jest problem braku pełnej kontroli nad serwerami. Wielu z małych ‘dostawców’, de facto jest jedynie pośrednikami, którzy wynajmują zasoby sprzętowe od jakiegoś giganta. Tym samym, sami są mocno uzależnieni od jakiejś strony trzeciej, jakich by zapewnień nie umieszczali w swoim marketingowym przekazie. Nie są też w stanie finansowo podołać wszystkim wyzwaniom szybko zmieniającego się świata IT, a to wprost przekłada się na jakość.
 • Forma i sposób marketingu, prowadzonego przez dostawcę. Nigdy nie wierz w zapewnienia, że możesz otrzymać coś dobrego bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę. Przecież – jak Ty – żadna firma nie jest instytucja charytatywną. Tak więc bądź pewien, że jeśli masz coś dostać niby bezpłatnie, to z pewnością kryje się w tym jakiś haczyk. Zazwyczaj w postaci tzw. drobnego druku. Nie wierz również w zapewnienia w rodzaju ‘bez limitu’. Przecież wszystkie parametry mają swoje limity – prąd, łącza, zasoby dyskowe, moc procesorów, pamięci, itd. – to wszystko zawsze ma konkretne ograniczenia. Zawsze. Przejrzyste i jasne zasady na każdym etapie, bez ściem w rodzaju ‘Bez limitów’.
  Dwie najczęściej stosowane pułapki marketingowe:

  • „Oferta bez limitów” – ale z regulaminu i parametrów usługi wynika, że nie można: X, Y, Z. Nie ma niczego za darmo i dotyczy to również wszystkich limitów.
  • „Zasoby premium/dedykowane/gwarantowane” – sprawdź dokładnie, co kryje się pod tymi słowami. Nie czekaj na smutne powiadomienie, że masz zoptymalizować aplikację lub zwiększyć pakiet.
 • Zweryfikuj opinie o danej firmie. Te prawdziwe, a nie kupowane. Zwróć uwagę nie na wszelkiego rodzaju lajki i polecenia, szczególnie w social mediach i na branżowych forach. W 90% przypadków, jeśli dysponujesz odrobiną wiedzy, czasem i chęciami, łatwo znajdziesz dowody, że większość z nich jest zwyczajnie kupionych. Działają tutaj przede wszystkim dwa – jakże w sumie nieuczciwe – schematy. Takie ‘opinie’ można kupić, płacąc np. za każdy wpis. Drugą formą, równie popularną, są wszelkiego rodzaju programy partnerskie, nie zawsze wykorzystywane przez partnerów fair. Tak, czy inaczej – jeśli dana firma hostingowa płaci żywą gotówką za polecenia, zawsze znajdą się chętni na zarobek. A to, w zdecydowanej większości, nie oznacza rzetelnego polecenia. Jedyną, godną zaufania, formą polecenia są prawdziwe referencje oraz studia przypadków istniejących klientów, podane z nazwą bądź nazwiskiem, które można łatwo zidentyfikować.
 • Zwróć uwagę, czy hostingodawca zapewnia pełną i niczym nieograniczoną możliwość skalowania Twojego biznesu. To całkowicie normalne, że na początku nie chcesz płacić za hosting, jak gdybyś prowadził wielki portal, w zupełności wystarczą Ci o wiele skromniejsze parametry hostingu. Jednak z czasem, gdy Twoje przedsięwzięcie zacznie rosnąć, również zaplecze musi nadążać za zmianami. Zapewne nie chcesz, aby z każdym krokiem milowym trzeba było wszystko instalować i konfigurować od nowa? Profesjonalna oferta hostingu ma tak działać, aby dostosowywać się do Twoich potrzeb, bez angażowania zbędnych sił i środków po Twojej stronie. Płać za profesjonalne usługi, ale za nic więcej. Innymi słowy, sprawdź, czy otrzymasz możliwość płynnego zwiększania/zmniejszania pakietów.
 • Zwróć uwagę na to, jaki panel zarządzania otrzymasz wraz z usługą hostingu. Czy jest to jedynie skromny system zarządzania podstawowymi parametrami, czy może zapewni Ci możliwość ingerencji praktycznie we wszystko? Niezależnie od Twojej wiedzy informatycznej oraz od możliwości czasowych, powinieneś nie mieć żadnych ograniczeń, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Jednocześnie, oczywiście nie może to być system, który wymusza jakieś skomplikowane procedury. Ma być skrojony tak, abyś mógł korzystać z niego od razu, bez angażowania zbędnych sił, a jednocześnie nie może ograniczać Cię, jeśli pojawią się w przyszłości nowe wyzwania.
 • Sprawdź co otrzymasz dodatkowo, wraz z hostingiem. Czy możesz np. zarejestrować domenę, uruchomić szyfrowanie https (certyfikaty SSL ), używać dodatków, które zwiększą szybkość Twojej strony nawet 90x? Czy otrzymasz pełne wsparcie dla RODO, wraz z poradnikami i szablonami? Czy Twój e-biznes będzie zabezpieczony systemami Antywirus & Antyspam Deluxe oraz skanami bezpieczeństwa, czy otrzymasz prawdziwą gwarancję wydajności i dedykowanych zasobów? Co kryje się na zapleczu hostingodawcy, czy dysponuje np. łączami na poziomie 10 Gbit+, serwery fizycznie znajdują się bezpośrednio przy jednym z największych węzłów w Europie oraz dysponuje infrastrukturą 2 Tbit+ i 100% sprzętu Enterprise? Czy otrzymasz do dyspozycji pełny serwer poczty (webmail/POP/IMAP/SMTP) oraz auto instalator wszystkich popularnych aplikacji? Czy wszystko będzie w pełni transparentne na każdym kroku, tzn., czy będziesz znał dokładną cenę przedłużenia hostingu (z góry znał całościowy koszt), czy będziesz miał możliwość rezygnacji z umowy bez dodatkowych kosztów, czy otrzymasz dokładną informację co jest wliczone w cenę usługi?
 • Czy dostawca zapewni Ci możliwość skorzystania ze wsparcia lub adminów w trybie 24/7, w rozliczeniu godzinowym? Zarówno świat IT, jak również branża e-commerce, zmieniają się w ogromnym tempie i musisz za tym nadążać, jeśli chcesz liczyć się na rynku przez długi czas. To z kolei wymaga niemałych sił i środków, również w postaci wiedzy i wsparcia administratorów. Ci z kolei cenią swoje usługi, więc zatrudnianie takich osób bywa kosztowne. Jednak, przecież nie potrzebujesz mieć ich wsparcia na stałe, a tylko w odpowiednich momentach. Czyli? Najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem jest outsourcing takich usług, najlepiej rozliczanych od rzeczywiście przepracowanych godzin.

 

Więcej informacji znajdziesz w artykułach:

 

Jak wybrać domenę, mając drugie 50zł.?

 

Adres e-sklepu jest również bardzo ważny. Jak uniknąć zaskakujących i dużych kosztów przedłużania, promocji i reklamy?

Kupiłeś domenę za przysłowiową złotówkę lub dodano Ci ją bezpłatnie do innej usługi, a teraz – gdy minął czas ‘promocji’ – każą Ci za nią zapłacić? I, de facto, całościowy koszt tej domeny okazał się wyższy, niż  w przypadku zakupienia jej na normalnych zasadach? To jedna z najstarszych i oczywiście mocno nieuczciwych pułapek, jakimi wiele firm hostingowych wabi klientów. Dać coś, co z pozoru jest bezpłatne lub wyjątkowo tanie, ale związać klienta drobnym drukiem.

Jakie masz teraz możliwości? Oczywiście możesz zrezygnować z przedłużenia domeny u danego rejestratora. W drugim kroku dowiesz się jednak, że np. nie otrzymasz kodu AuthInfo, który wymagany jest do zmiany rejestratora, jeśli nie zapłacisz kary. Możesz też całkowicie zrezygnować ze swojej domeny i kupić inną, może nawet bardzo podobną. Pamiętaj jednak, że cała roczna (bądź dłuższa) praca, związana z pozycjonowaniem Twojej strony WWW w wyszukiwarkach (SEO), w takim przypadku pójdzie na marne. Nie wspominając już o reklamach, które być może emitowałeś, o linkach z zewnętrznych serwisów, o promocji social mediach, itd. Będziesz musiał na nowo udźwignąć cały wysiłek i koszty. Najczęściej więc skończy się schowaniem rozgoryczenia, emocji i zgodą na nową cenę…

A, wcale tak być nie musi. Mało tego – zakupienie domeny na normalnych zasadach, bez żadnych powiązanych promocji, w ogólnym rozliczeniu zazwyczaj będzie mniej kosztowne. Obecnie koszt najpopularniejszych domen kształtuje się na poziomie kilkudziesięciu złotych rocznie. To i tak mniej, niż np. 1zł./1 rok z tzw. ‘promocji’ + 200zł./2 rok + koszt ‘przywiązanego’ do domeny hostingu, który zazwyczaj też jest mocno zawyżony. No i – co nie mniej ważne – nie wiążesz się z określonym dostawcą usługi, zawsze masz swobodę wyboru, w razie potrzeby.

Nie musisz wierzyć na słowo, przekonaj się sam jaki jest koszt zakupu domeny – domeny .pl, to wydatek rzędu kilkunastu PLN / rok i kilkudziesięciu PLN / każdy kolejny rok. Podobnie kształtuje się koszt domeny .com, czyli na poziomie kilkudziesięciu PLN rocznie. Tak więc, jeśli zsumujesz koszt domeny z promocji oraz koszt jej przedłużenia na kolejne lata (lub kary za odstąpienie), to niejednokrotnie już te dwa składniki dadzą większą kwotę, niż suma analogicznych lat w normalnym trybie zakupu.

Pełny cennik domen i dodoatkowe informacje znajdziesz na stronach:

 

Skąd wziąć bezpłatne oprogramowanie sklepu internetowego oraz jak je prosto wyklikać?

 

Co jest ważne na starcie, a co w perspektywie rozwoju? Jakich błędów nie popełnić, aby nie władować się w duże koszty obsługi i rozwoju?

Uruchamiając jakiekolwiek przedsięwzięcie e-commerce, jednym z pierwszych kroków, jakie musisz podjąć, będzie wybór oprogramowania. Platformy, która zrealizuje wszystkie konieczne elementy i etapy Twojego e-biznesu. W przypadku e-sklepu będzie to platforma handlowa, w przypadku np. biura nieruchomości, będzie to system ogłoszeniowy z koszykiem, itd. Generalnie, masz tutaj trzy możliwości:

 • zakup licencji komercyjnego oprogramowania (często duży koszt),
 • stworzenie/zlecenie napisania platformy dedykowanej (szyte na miarę, jednak najdroższe),
 • instalacja oprogramowania bezpłatnego lub płatnego, ale na niższym poziomie cenowym.

Skoro czytasz ten poradnik i szukasz tego typu informacji, to zakładam, że nie jesteś na takim etapie, aby myśleć o dwóch pierwszych możliwościach. Zazwyczaj mają one swoje uzasadnienie w przypadkach, gdy dany biznes osiągnął już odpowiednio dużą skalę, bądź w sytuacjach, gdy od początku inwestycja jest w ten sposób układana od początku, z odpowiednio dużym budżetem. Oczywiście życzę Ci z całego serca, abyś jak najszybciej znalazł się w takiej sytuacji, jednak proza życia zazwyczaj wymusza działania etapowe i trzeba rozpocząć z nieco mniejszym rozmachem. Zatem, tutaj skupimy się przede wszystkim na opcji nr 3, a szczególnie na oprogramowaniu bezpłatnym.

Pozostaniesz więc przed teoretycznym problemem instalacji takiego softu. Piszę ‘teoretycznym’, albowiem w Servizza nie musisz martwić i zajmować się takimi kwestiami. Wystarczy, że zalogujesz się do swojego panelu zarządzania, przejdziesz do strefy auto instalatora, wybierzesz interesującą Cię platformę i… kilka razy klikniesz. Cały proces jest maksymalnie uproszczony, wręcz banalny i sprowadza się do wypełnienia zwyczajnego formularza na kształt:

 

 

Udostępniamy Ci możliwość instalacji w ten sposób ponad 680 aplikacji oraz szablonów, podzielonych na konkretne branże, z czego 35 typowo e-commerce. W Servizza znajdziesz m.in.:

Więcej informacji znajdziesz na stronach i w artykułach:

 

Skąd zdobyć bezpłatny certyfikat SSL?

 

Przecież nie chcesz narazić się na ostrzeżenia przeglądarek o niebezpiecznej stronie WWW, a także chcesz uniknąć kary w indeksach Google. Jeszcze niedawno, posiadanie certyfikatu SSL, a więc szyfrowanej strony (adresu rozpoczynającego się od https:// a nie http://), było raczej przejawem dbania o dane klienta, niż przymusem. To jednak zmienia się bardzo szybko, bowiem najwięksi gracze Internetu doszli do słusznego wniosku, że należy wymusić większą dbałość o bezpieczeństwo. Przeglądarki zaczęły ostrzegać przed nieszyfrowanymi stronami, a wyszukiwarki typu Google zaczęły promować pozycjonowanie stron szyfrowanych. Nie wspominając już o regulacjach prawnych, kiedy to np. procesy rejestracji danych Twojego klienta muszą być przesyłane w sposób szyfrowany. Tak więc, konsekwencje zaniedbania tej kwestii mogą być bolesne, natomiast korzyści jej realizacji są chyba dosyć oczywiste. Certyfikat SSL każda strona musi mieć i basta ;).

Zanim jednak Twoja strona będzie mogła przesyłać informacje w sposób szyfrowany, musisz skądś zdobyć certyfikat SSL, a następnie zainstalować go na swojej stronie. I tutaj pojawiają się dwa potencjalne problemy: kolejny koszt oraz konieczność podjęcia technicznych działań. Na szczęście istnieje hosting Servizza, w ramach którego jedno i drugie otrzymujesz gratis. Nie musisz płacić za certyfikat, nie musisz go też instalować, bo wykonamy to za Ciebie, automatycznie. Oczywiście mamy w ofercie również całą gamę certyfikatów komercyjnych. Te jednak, zazwyczaj są potrzebne w przypadku nieco większych przedsięwzięć lub specyficznych potrzeb, np. instytucjom finansowym. W przypadku rozpoczynającego swą działalność e-biznesu, na początek w zupełności wystarczy bezpłatny certyfikat Let`s Encrypt.

Więcej informacji znajdziesz na stronach i w artykułach:

 

 

Jak bezpłatnie zadbać o kwestie prawne?

 

Jak zabezpieczyć się przed finansowymi karami za brak regulaminu lub wdrożenia przepisów RODO? Bo, chyba nie masz wątpliwości, że brak należytej uwagi w tych kwestiach może słono Cię kosztować? Szczególnie jest to ważna i pilna kwestia, gdy serwis WWW realizuje jakąkolwiek sprzedaż i/lub rejestrację danych klientów.

Tutaj również wychodzimy do Ciebie z pomocną dłonią, bezpłatnie udostępniając zestaw informacji oraz szablonów. W ramach każdego pakietu hostingowego masz do pełnej i swobodnej dyspozycji nasz pakiet RODO. Nie tylko wyjaśnimy Ci wszystkie kwestie, ale wręcz udostępnimy dokumentację, dzięki której będziesz w stanie, krok po kroku, zrealizować 99% obowiązków, jakie nakłada prawodawca.

Więcej informacji znajdziesz na stronach i w artykułach:

 

 

Jak bezpłatnie zadbać o bezpieczeństwo?

 

Skąd wziąć Antywirus i Antyspam Deluxe, bez wydawania grosza? W jaki sposób chronić swój e-biznes przed hakerami, m.in. poprzez profesjonalne skany bezpieczeństwa?

Kolejna dobra informacja jest taka, że w ramach każdego pakietu hostingowego, otrzymujesz bezpłatnie bardzo profesjonalny i wysoce efektywny pakiet bezpieczeństwa. W jego skład wchodzą m.in.:

 • profesjonalny i automatyczny system antywirusowy,
 • spersonalizowany antyspam Deluxe, nad którym masz pełną kontrolę, jeśli chcesz,
 • Twój e-serwis jest odseparowany i zamknięty w przestrzeni kontenera,
 • Twój e-biznes jest ciągle skanowany pod kątem malware, wirusów (można również samemu wykonać skan w panelu),
 • dodatkowe systemy IDS, firewall zwiększą bezpieczeństwo Twoich danych,
 • z poziomu panelu wspieramy w pełni certyfikaty Let`s Encrypt,
 • nasze serwery pracują pod kontrolą najnowszych rozwiązań, które pozwalają wykonać większość aktualizacji bez restartów,
 • wspieramy rewrite, .htaccess , zabezpieczenia hotlink hasłem, ModSecurity, itp.,
 • możesz konfigurować własne strony błędów,
 • masz pełny dostęp do logów (per domena),
 • cały pakiet autorskich rozwiązań Servizza, non-stop działających w tle, aby chronić Twój e-commerce,
 • nadzór profesjonalistów, którzy dysponują doświadczeniem wspierania tysięcy platform, w tym bankowych,
 • 100% sprzętu klasy enterprise (nie używamy np. dysków SSD klasy PC, stosujemy wyłącznie składniki serwerowe z najwyższej półki jakościowej, spełniające wymogi NATO),
 • oraz w każdej chwili możesz skorzystać z wiedzy bardzo doświadczonych administratorów.

 

Więcej informacji znajdziesz w artykułach:

 

 

Jak zabezpieczyć wsparcie dobrych adminów, bez ponoszenia kosztów zatrudnienia?

 

Możesz zatrudnić informatyków i administratorów, ale doskonale wiesz, że to duże koszty. Bardzo duże. A, czasem bywają sytuacje, kiedy trzeba wesprzeć się wsparciem specjalisty.

W Servizza, jako jedni z naprawę nielicznych, gwarantujemy Ci nie tylko ofertę hostingu PRO, ale również możliwość wynajęcia zdalnego admina. W razie potrzeby, w rozliczeniu abonamentowym lub nawet godzinowym. Płacisz tylko wtedy, kiedy naprawdę potrzebujesz specjalisty, nie musisz utrzymywać go/ich na stałe.

Nasi admini są dostępni 365 dni w roku, o każdej porze dnia. Nie ma znaczenia, o której godzinie pojawi się problem lub zadanie do wykonania. Pracujemy non stop. Nie tworzymy sztucznych przedziałów czasowych. Wieloletnie doświadczenie w przedsięwzięciach o wysokiej skali poufności, dało naszym administratorom bardzo konkretne kompetencje, zarówno od strony merytorycznej, jak też prawnej i biznesowej. W każdym, nawet najmniejszym aspekcie działalności, stosujemy wysokie standardy bezpieczeństwa. Nie mamy też żadnego problemu z podpisaniem umowy o poufności (NDA). Profesjonalizm i dobro klienta są na pierwszym miejscu. Liczy się jak najszybsza reakcja w razie potrzeby. Zapewniamy profesjonalne podejście doświadczonych administratorów do każdego klienta oraz każdego jego problemu.

Lista zagadnień, w których specjalizują się nasi fachowcy na poziomie pro jest naprawdę imponująca:

 

 

Jak skalować zaplecze, aby dotrzymywało kroku wzrastającej e-sprzedaży?

 

W jaki sposób przygotować się do wzrostu zainteresowania, bez konieczności dokonywania rewolucji? Generalnie masz tutaj trzy możliwości podejścia do tematu:

 • od razu ponosić koszty tak nadmiarowego hostingu, aby był w stanie podołać wszelkim oczekiwanym wyzwaniom (duże, zbędne koszty),
 • na początku kupić skromny pakiet, na miarę start-up’u, a później reagować na wzrost e-biznesu i np. co kilka miesięcy przenosić go na coraz większe zasoby (dużo niepotrzebnej pracy, czyli też koszty),
 • skorzystać z oferty Servizza, gdzie każdy, dowolny pakiet jest w 100% skalowalny, w dodatku w obydwie strony (!).

Marzenia i zamierzenia są ok, ale życie lubi przynosić różne niespodzianki. Czasem trzeba zrobić trzy szybkie kroki w przód, innym razem krok do tyłu. Dlaczego więc miałbyś być uwiązany jakąś archaiczną wersją umowy? Hosting ma być profesjonalny, ale jednocześnie prosty, łatwy i przyjazny. W Servizza nie ma żadnych ograniczeń w tym względzie, w każdej chwili możesz zrobić upgrade lub downgrade. Mało tego – możesz dowolnie skalować się w ramach nie tylko wszystkich pakietów danej oferty, ale również pomiędzy poszczególnymi ofertami (rodzajami usług), jak np.:

Niezawodny Hosting WWW <-> Hosting WWW Premium <-> Super VPS <-> VPS Cloud <-> Serwery dedykowane <-> Chmury

Pamiętaj – nie pozwól ograniczać siebie i swojego e-biznesu.

 

 

Podsumowanie

 

profesjonalny-hosting

 

Dziękuję Ci, że poświęciłeś swój czas i dotrwałeś do tego momentu. Mam nadzieję, że udało mi się przekonać Ciebie, że uruchomienie własnego e-sklepu, e-biznesu, wcale nie musi być takie trudne, zawiłe i kosztowne. Oczywiście, o ile wiesz jak zabrać się za to, gdzie szukać partnerów biznesowych, którzy są w stanie zagwarantować usługi na prawdziwym poziomie pro. I na co zwracać uwagę, aby nie wpakować się w koszty lub problemy. Mam również nadzieję, że uwierzyłeś we własne siły i po lekturze tej publikacji nie boisz się już niewiadomych, bo wiesz jakich zagrożeń unikać. To niby nie jest istota Twojego pomysłu na e-biznes życia, zapewne skupiasz się na innych kwestiach. Jednak hosting i wszystko, co z nim związane, to obszerne i – przede wszystkim – strategiczne zagadnienia, z punktu widzenia e-commerce. W żadnym wypadku nie powinieneś zaniedbywać tych elementów, dla własnego dobra. Mimo, że dla ‘nie-informatyka’ mogą się one wydawać nie tylko trudne, ale też śmiertelnie nudne ;). Jednak, wcale takimi być nie muszą. Nie musisz wydawać milionów i polegać na czyjejś wiedzy, możesz sam to wszystko ogarnąć, nawet w kilka godzin. I – jak sam zobaczyłeś – to wszystko możesz mieć już za stówkę rocznie. Oczywiście, gdy Twój e-sklep będzie już wielkim przedsięwzięciem, wówczas te koszty również będą wzrastać. Ale zawsze proporcjonalnie do wielkości, nigdy odwrotnie. Czego serdecznie życzę, zarówno Tobie, jak też Servizza. Bo nam bardzo zależy na tym, aby mieć jeszcze więcej dużych klientów, którzy urośli przy naszej małej pomocy. Uczciwie, fair dla obu stron. Właśnie z takich klientów jesteśmy dumni najbardziej :).

 

Servizza Team, przy wsparciu Stefana stefan-servinski-servizza

 

 

W tym artykule znajdziesz podpowiedzi, jeśli wpisałeś w wyszukiwarce lub szukasz informacji na tematy:

sklep internetowy, jak założyć sklep internetowy, regulamin sklepu internetowego, sklepy internetowe, zakupy online, sklep online, sklep internetowy z ubraniami, butik online, tworzenie sklepów internetowych, butik internetowy, sprzedaż internetowa, e-sklep, allegro sklep internetowy, zakupy, jak otworzyć sklep internetowy, sklep internetowy jak założyć, własny sklep internetowy, założenie sklepu internetowego, zakładanie sklepu internetowego, prowadzenie sklepu internetowego, jak stworzyć sklep internetowy, sklep internetowy cena, ile kosztuje sklep internetowy, jak założyć sklep, sklep internetowy jak zacząć, pomysł na sklep internetowy, gdzie założyć sklep internetowy, jak prowadzić sklep internetowy, jak założyć sklep internetowy z odzieżą, jak zrobić sklep internetowy, jaki sklep otworzyć, ile kosztuje założenie sklepu internetowego, koszt sklepu internetowego, jak otworzyć sklep, co sprzedawać w internecie, sklep internetowy koszty, koszt założenia sklepu internetowego, jak otworzyć własny sklep, projektowanie stron www, koszty prowadzenia sklepu internetowego, własny sklep, tanie sklepy internetowe, darmowy sklep internetowy, obsługa sklepów internetowych, handel internetowy, oprogramowanie sklepu internetowego, tani sklep internetowy, biznes plan sklepu internetowego, jaki sklep internetowy, pozycjonowanie sklepu internetowego, prowadzenie sklepu, projektowanie sklepów internetowych, oprogramowanie sklep, tworzenie sklepu internetowego, sprzedam sklep internetowy, sklep internetowy z ciuchami, platforma sklep internetowy, zakupy internetowe, biznes internetowy, sklep wysyłkowy, obsługa sklepu internetowego, gotowy sklep internetowy, internetowy sklep, sklep internetowy oprogramowanie, najlepszy sklep internetowy, projektowanie sklepów, sklep www, butik sklep internetowy, jak założyć sklep internetowy za darmo, projekt sklepu internetowego, darmowe sklepy internetowe, skrypt sklepu internetowego, szablon sklepu internetowego, najtańszy sklep internetowy, najlepsze sklepy internetowe, sklep internetowy szablon, prosty sklep internetowy, profesjonalne sklepy internetowe, sklep internetowy darmowy, budowa sklepu internetowego, sprzedaż w internecie, sklep internetowy tworzenie, sklepy internetowe tworzenie, sklep internetowy opinie