Jak nadążyć za wzrostem gigantów chmury? Z Admin 24h to możliwe.

Giganci chmury obliczeniowej szybko rosną

chmura-cloud-computing

Agencja Bloomberg odnotowała znaczny wzrost sprzedaży u największych gigantów, dostarczających usługi chmury obliczeniowej, jak Google, Amazon, Microsoft i Alibaba. Korporacje te w swoich ostatnich sprawozdaniach wykazały bardzo dobre wyniki sprzedaży usług cloud. Sprzedaż Google Cloud w ostatnim roku wzrosła o 31% do kwoty ok. 6,5 mld. dolarów. Jednocześnie zwiększono nakłady kapitałowe o ok. 80%, do poziomu 6,8 mld. dolarów. Z kolei Amazon (AWS) wykazał wzrost sprzedaży na poziomie 45%, zachowując tym samym dynamiczne tempo rozwoju. Jednocześnie podtrzymuje tezę, że większość wydatków inwestycyjnych ma być przeznaczonych na wyposażenie centrów danych. Microsoft Azure powiększył przychody o ok. 76%, natomiast Alibaba pochwaliła się 84% wzrostu swojej chmury. Intel zanotował wzrost przychodów ze sprzedaży procesorów serwerowych, a więc w tym chmury, na poziomie 24%. Firma Canalys raportuje wzrost rynkowych wydatków na infrastrukturę chmur obliczeniowych o 46%, na poziomie ok. 23 mld dolarów.

Niezależnie więc od wątpliwości ze strony inwestorów tego rynku, wiążących się z niepewnym stanem gospodarki światowej i zmienną sytuacją inwestycyjną, giganci rynku utrzymują wielkie tempo rozwoju. Coraz więcej firm rezygnuje z utrzymywania własnej infrastruktury na rzecz outsourcingu usług obliczeniowych, głównie z powodów ekonomicznych. Te dwa fakty są głównymi czynnikami, napędzającymi rozwój sektora, w ten sposób powstało swego rodzaju samonapędzające się koło nowego biznesu.

Oznacza to, że coraz trudniej będzie prowadzić biznes, lekceważąc potencjał cloud computingu. Praktycznie każda średnia i większa firma, wiele mniejszych oraz spora część, szeroko rozumianego, sektora e-commerce, po prostu nie mają wyboru. Albo przedsiębiorca dostosuje się do trendu, albo będzie musiał borykać się z coraz większymi problemami. Będzie musiał przeznaczać coraz więcej sił i środków na obsługę rozwiązań w chmurze.

Ok, nie mam wyboru, ale jak to ogarnąć?!

Z pomocą przychodzi usługa Admin 24 h, szczególnie w zakresie wsparcia platform cloud. Oferujemy szeroką ofertę fanatycznego wsparcia – od pierwszych kroków, po budowę rozproszonych zautomatyzowanych środowisk. Już nie musisz tracić czasu na administrowanie chmurą, porzucając przy tym inne obowiązki w firmie lub zlecanie tego swojemu pracownikowi. Zaufaj doświadczonym profesjonalistom. Oszczędź swój czas oraz pieniądze, a my zajmiemy się zarządzaniem Twoimi usługami i oprogramowaniem. Liczy się dla nas Klient i jego potrzeby oraz jak najszybsza reakcja w razie takiej konieczności. Zapewniamy profesjonalne podejście doświadczonych administratorów do każdego klienta oraz każdego jego problemu. Jesteśmy dostępni 365 dni w roku, o każdej porze dnia. Nie ma dla nas znaczenia, o której pojawi się problem lub zadanie do wykonania. Nie tworzymy sztucznych przedziałów czasowych, pracujemy non stop. Wieloletnie doświadczenie w przedsięwzięciach o wysokiej skali poufności, dało nam bardzo konkretne kompetencje, zarówno od strony technicznej, jak też prawnej i biznesowej. W każdym, nawet najmniejszym aspekcie działalności, stosujemy wysokie standardy bezpieczeństwa. Chętnie podpiszemy umowę o poufności (NDA).

Niezależnie od tego, czy masz już wdrożone jakieś rozwiązania i teraz jest Ci po prostu potrzebny zdalny admin. Osoba lub zespół, który odpowiedzialnie zaopiekuje się zapleczem. Czy też dopiero masz zamiar przedsięwziąć kroki w tym kierunku i jesteś na etapie rozpoznania możliwości. I szukasz wsparcia w zakresie doradztwa. Doświadczonego administratora, a może też programisty, analityka, itp., tudzież podpowiedzi w zakresie biznesowym, organizacyjnym, prawnym, itp. Zdalny Admin 24h, czyli oferujemy Ci wsparcie profesjonalistów wtedy, gdy go potrzebujesz. W ramach usług administracji pomagamy firmom rozwiązywać problemy związane z cloud’em, w tym z wydajnością, optymalizacją, bezpieczeństwem i ogólnym doradztwem dla e-commerce.

Przecież takie usługi są drogie!

Tak i NIE. Tak, bo są to wysokospecjalistyczne usługi i korzystanie ze stałego wsparcia tego typu fachowców potrafi wiele kosztować. Szczególnie wtedy, gdy tworzysz i utrzymujesz swój własny, stały zespół, czy nawet pojedynczego pracownika. Kolejnym, czasem jeszcze istotniejszym, problemem jest fakt, że brakuje na rynku dobrej klasy specjalistów.

Mamy jednak i dobrą wiadomość dla Ciebie. NIE, zarządzanie serwerami i usługami chmury obliczeniowej wcale nie musi być drogie. Powierz nam swoją infrastrukturę i przekonaj się, że profesjonalizm i rzetelność się opłaca. Płać tylko za wykorzystany czas. Zastanów się: nawet, jeżeli w Twojej organizacji bywają takie okresy, że cały zespół specjalistów pracuje na maksymalnych obrotach, przez wiele godzin, to przecież bywają również mniej obłożone. Po co więc ponosić pełne koszty utrzymania, skoro można płacić wyłącznie za efekt? I to niezależnie od skali potrzeb lub przedsięwzięcia.

Zdalny admin 24h

W nietypowych sytuacjach możemy wynegocjować inne warunki, co do zasady jednak, usługa dostępna jest w dwóch głównych formach rozliczeniowych:

  • ADM24H – jest to usługa zarządzania serwerami lub usługami w rozliczeniu godzinowym, w 15 minutowych cyklach. Bez żadnych zobowiązań, administrator serwera (usługi, chmury) dostępny o każdej porze. Po prostu – opłata za prace zlecone ad-hoc.
  • ABOADM24H – Administracja serwerami w abonamencie miesięcznym. To Ty decydujesz ile godzin potrzebujesz, wybierając jedną z paczek od 2 do 30 godzin. W cenie wliczony jest 24/7/365 monitoring, reagujemy proaktywnie, chętnie też podpiszemy umowę poufności (NDA). Podstawowa paczka zawiera w cenie 2 godziny administracji, możesz kupić lub dokupić jej wielokrotność. Niewykorzystane godziny kumulują się nawet do 6 m-cy, więc nic nie tracisz.

Więcej informacji na temat usługi Admin 24h oraz naszych kompetencji, wybrane zagadnienia, w ramach których możemy Ci pomóc, a także możliwość zakupu znajdziesz na stronie: https://servizza.com/administracja-serwerami

Podsumowanie

Sektor cloud computingu rozwija się w ogromnym tempie i coraz trudniej będzie prowadzić biznes, lekceważąc jego potencjał. Coraz większa ilość podmiotów musi dostosowywać się do trendu, jeżeli nie chce popaść w kłopoty. Jednocześnie, stworzenie i zarządzanie usługami w chmurze sporo kosztuje. Reasumując: rozwój cywilizacji przysparza przedsiębiorcy coraz większych wyzwań i kosztów. Rozwiązaniem tych problemów jest usługa Servizza Admin 24h. Pozwala na dostęp do wysokiej klasy specjalistów, mających duże i szerokie doświadczenie w tej dziedzinie, przy jednoczesnym nadzorze nad budżetem.

stefan-servinski-servizza

Servizza Team, przy wsparciu Stefana