Hosting. Szukam dobrej oferty, proszę o opinie.

Hosting – jak wybrać, na co zwrócić uwagę? Szukam hostingu, na którym nie chciałbym się naciąć. Jaki hosting, polecicie coś?

Artykuł powstał nie tylko na skutek wielu tego typu pytań, trafiających bezpośrednio do nas. Dodatkowym bodźcem były również pytania, znalezione na wielu grupach i forach. A właściwie, nie pytania, a raczej lawina odpowiedzi, jakie zazwyczaj pojawiają się pod nimi. Czy też, właściwie masowa kryptoreklama, którą uprawiają firmy poszukujące klientów. Rzadko uczestniczymy w takich ‘licytacjach’, bo zazwyczaj nie mamy czasu, skupiając siły na realizacji zadań dla naszych Klientów. Najważniejszym jednak powodem jest świadomość, że większość takich ‘poleceń’, to zwyczajny, ordynarny marketing. Tzw. ‘zadowoleni klienci’, którzy de facto są akwizytorami, opłacanymi np. prowizją. No i, niestety, zdecydowana większość tychże ‘poleceń’, wykorzystuje slogany, niezawierające zbyt wiele obiektywnej prawdy. Tzw. ściema marketingowa,  nic więcej.

Tak, czy inaczej, chcąc odpowiedzieć jaki wybrać hosting, zazwyczaj nie uciekamy się do marketingu. Odsyłamy wówczas do bardzo merytorycznych publikacji, zainteresowanej osobie pozostawiając przemyślenia i decyzję. Jednak, ponieważ tych artykułów zebrało się już troszkę, postanowiłem zebrać je w niniejszym ‘drogowskazie’. Mam nadzieję, że dzięki temu łatwiej będzie Ci, Szanowny Czytelniku, wybrać tylko te informacje, których aktualnie poszukujesz :).

Co tutaj znajdziesz:

 • O agresywnym marketingu, czyli nieuczciwości ofert
  • O bajkach typu 'konta testowe’, 'hosting bez limitów’.
  • W innych branżach już ukarano za 'bez limitu’, kiedy czas na hosting?
 • Na co zwracać uwagę przy wyborze dostawcy hostingu?
  • Jaki hosting wybrać, który najlepszy, komu zaufać?
  • Jak wybrać dobry hosting? Wystarczy kierować się argumentami, nie emocjami.
  • Hosting, a bezpieczeństwo biznesu – bądź świadomym e-przedsiębiorcą.
 • Szybki i wydajny hosting – co to znaczy, tak naprawdę?
  • Spadek pozycji w Google PageSpeed Insights – jak rozwiązać problem?
  • Proste triki, które przyspieszą witrynę nawet 90-krotnie.
  • Od zera do lidera w Google PageSpeed – to możliwe.
  • e-biznesy, które poległy – 10 częstych błędów.
 • Wybrałeś już dostawcę hostingu, a teraz chcesz wybrać konkretny pakiet?
  • Wybór odpowiedniego hostingu, w zależności od charakteru witryny lub e-usług.
  • Biznes e-mail, z pełną kontrolą i oprogramowaniem groupware (do współpracy grupowej).
  • Case study, pokazujące jak udało się uratować duży e-sklep.
  • Cloud/VPS/Hosting: Parawirtualizacja, kontenery, pełna wirtualizacja – co lepsze?
 • Nie tylko, gdy trwoga, to do… Admin24
  • Administrator do wynajęcia, czyli zdalny admin, Dev/Sys-Ops, nie za miliony
  • Z Admin 24h masz szansę dotrzymać kroku gigantom chmury.
  • Hosting vs. Administracja serwerami vs. Zarządzanie witryną
 • Równie ważne kwestie, ale bez spiny 😉
  • Profesjonalny hosting i administracja serwerami w spotach wideo
  • Hosting, serwery, domeny… A gdzie czas na trochę przyjemności? 😉

O agresywnym marketingu, czyli nieuczciwości ofert

nieuczciwe-oferty-hostingu
nieuczciwe oferty hostingu

Na pierwszy ogień weźmy publikacje, w których rozprawiamy się z powszechną (niestety) plagą, występującą w naszej branży. Przeczytasz tutaj o nieprawdziwych określeniach, które wykorzystują nieuczciwi sprzedawcy. Dowiesz się w jaki sposób operowanie dwuznacznością i niedopowiedzeniami, ma nakłonić klienta do decyzji zakupowej. I tylko dlatego, że nie jest on do końca świadomy lub nie ma czasu na dokładniejszą analizę? Przecież to zwyczajne świństwo…

O bajkach typu 'konta testowe’, 'hosting bez limitów’.

Gdy napotkasz ofertę z możliwością bezpłatnych testów, nie nabierz się, że pokryje się ona z późniejszą rzeczywistością. Jedyny wiarygodny sposób, to test dokładnie tej usługi, którą masz otrzymać. Wierzysz w hosting, VPSy, dedyki bez limitów? To dokładnie tak, jakbyś wierzył w gumowe serwery lub łącza.

W artykule udowadniamy, że nie istnieją takie rzeczy. Marketingowe ściemy w rodzaju 'hosting bez limitów’ są co najwyżej próbą nagięcia rzeczywistości.
https://blog.servizza.com/hosting-bez-limitow-konta-testowe-nie-wierz-to-bajki/

W innych branżach już ukarano za 'bez limitu’, kiedy czas na hosting?

Hosting 'bez limitu’, domena 'za darmo’? Spotkałeś się z ofertą, w której zapewniano darmowy lub bardzo tani dostęp do usług? A może usługi 'no limit’? Kupiłeś taką domenę, a po czasie każą Ci dopłacić? Hosting miał nie mieć limitów? Skądś to znasz?
https://blog.servizza.com/inni-juz-placa-a-kiedy-w-hostingu-poleca-glowy/

Na co zwracać uwagę przy wyborze dostawcy hostingu?

hosting-na-co-zwracac-uwage
hosting na co zwracac uwage

Ilość ofert, informacji oraz przytłaczający marketing sprawiają, że coraz trudniej dokonać wyboru hostingodawcy. Coraz częściej ulegamy konformizmowi, licząc, że tłum wie lepiej. I rzeczywiście, często można na nim polegać. Pod warunkiem jednak, że jego opinia zostanie wyrażona klarownie, w pełni i… uczciwie. No i tutaj zaczynają się schody. Szczególnie, jeśli dodatkowo ulegniemy marketingowej ściemie.

Jaki hosting wybrać, który najlepszy, komu zaufać?

Szukasz oferty hostingowej i oczywiście chciałbyś wybrać najlepszą. Hosting szybki i wydajny, profesjonalny, a jednocześnie bez żadnych haczyków i w uczciwej cenie. W tej publikacji znajdziesz prawdziwe i uczciwe podpowiedzi jak zweryfikować oferty, na co zwrócić uwagę. Porady, oparte na twardych faktach i argumentach oraz prawdziwych porównaniach.
https://blog.servizza.com/hosting-jaki-wybrac-ktory-najlepszy/

Jak wybrać dobry hosting? Wystarczy kierować się argumentami, nie emocjami.

Branża hostingowa przepełniona jest ofertami, a multum promocji, informacji i przepastnych regulaminów stwarzają prawdziwą barierę. Coraz łatwiej podjąć decyzję emocjonalnie, a tym samym narazić swój biznes na koszty, utratę czasu, wizerunku, zysków. W tym poradniku obalamy kilka hostingowych mitów i pokazujemy, jak czytać oferty między wierszami. Po lekturze tego artykułu, proces decyzyjny zmienia się na bardziej świadomy, odpowiadający rzeczywistym potrzebom.
https://blog.servizza.com/jak-wybrac-dobry-hosting-argumenty-wazniejsze-emocji/

Hosting, a bezpieczeństwo biznesu – bądź świadomym e-przedsiębiorcą.

Wyobraź sobie, że pewnego dnia tracisz kontrolę nad swoimi bazami. Nie masz już dostępu do faktur, strategicznych informacji, kontrahentów, strony www, itp. Przerażająca perspektywa, prawda? Oto historia klienta, którego admin systemów wyjechał na saksy, a kontakt całkowicie urwał się. Bez jakiegokolwiek ostrzeżenia, z dnia na dzień.
https://blog.servizza.com/it-w-biznesie-hosting-vs-bezpieczenstwo/

Szybki i wydajny hosting – co to znaczy, tak naprawdę?

Szybki-i-wydajny-hosting
Szybki i wydajny hosting

Zmiany w sposobie działania rankingu Google spowodowały, że coraz więcej e-przedsiębiorców szuka sposobu na przyspieszenie witryny. Mając świadomość, że to jeden z najważniejszych ostatnio czynników, które mogą przyciągnąć klientów. Niestety, część firm hostingowych zyskała w ten sposób kolejny haczyk, wciskając kit w rodzaju ‘u nas mega szybko!’. Jak to zweryfikować i oddzielić ziarna od plew?

Spadek pozycji w Google PageSpeed Insights – jak rozwiązać problem?

Google lubi czasem zmieniać zasady gry. Obecnie, jedną z najważniejszych rzeczy, decydujących o pozycji, jest szybkość ładowania strony. Co zatem zrobić, jeżeli budowana latami pozycja strony legła w gruzach? Cóż, w takim przypadku, rzeczywiście masz powód do zmartwień. Jednak, bez paniki – z artykułu dowiesz się, jak rozwiązać ten problem. Bez dodatkowych kosztów, jedynie własną pracą.
https://blog.servizza.com/zly-wynik-w-pagespeed-insights-i-spadek-pozycji-jak-rozwiazac-problem/

Proste triki, które przyspieszą witrynę nawet 90-krotnie.

Długi czas ładowania strony, to nie tylko niezadowolenie jej użytkownika, to również spadek strony w rankingu Google. W publikacji znajdziesz kilka prostych rozwiązań, z których większość możesz wdrożyć w kilka chwil, osiągając wyśmienite efekty.
https://blog.servizza.com/jak-przyspieszyc-bloga-sklep-lub-strone-kilka-prostych-trikow/

Od zera do lidera w Google PageSpeed – to możliwe.

Publikacja jest małym studium przypadku, pokazującym jak strona znalazła się w TOP-3 Google. W ciągu zaledwie kilku miesięcy, rozpoczynając z zupełnej czeluści, w dodatku dla konkurencyjnej frazy. Jakie podjąć działania i jak uniknąć błędów. Dowiesz się co zadziałało i dlaczego, a co niekoniecznie. No i w końcu, znajdziesz konkretne wskazówki co zrobić, aby samemu osiągnąć taki efekt.
https://blog.servizza.com/seo-vs-pagespeed-od-zera-do-lidera-czyli-najlepszy-hosting-bez-sciemy/

e-biznesy, które poległy – 10 częstych błędów.

Artykuł wskazuje na co powinno się zwrócić szczególną uwagę. Opisuje błędy, o których wcześniej mogłeś nie wiedzieć. A, co równie ważne, pokazuje to wszystko w oparciu o z życia wzięte konkrety, bez marketingowej ściemy. Znajdziesz w niej też narzędzie, dzięki któremu możesz zweryfikować ofertę dowolnego hostingodawcy. Formularz, który pokaże czarno na białym, czy dana oferta jest dla Ciebie. Ostateczna decyzja oczywiście jest Twoja, ale możesz ją podjąć świadomie.
https://blog.servizza.com/hosting-pro4pro-10-bledow-nieudanych-e-biznesow/

Wybrałeś już dostawcę hostingu, a teraz chcesz wybrać konkretny pakiet?

hosting-ktory-pakiet-wybrac
hosting ktory pakiet wybrac

W tej części znajdziesz linki do artykułów, w których omawiamy różnice w pakietach hostingowych i opisujemy hosting dedykowany samej poczcie elektronicznej. Pokazujemy również kejs Klienta, który korzysta m.in. z usług Admin 24, a także opisujemy różnice pomiędzy chmurą, VPSami i hostingiem.

Wybór odpowiedniego hostingu, w zależności od charakteru witryny lub e-usług.

Publikacja odpowiada na pytanie Jaki wybrać pakiet hostingowy, która propozycja hostingu spełni Twoje wymogi. Porównujemy pakiety hostingowe i wskazujemy najważniejsze różnice między nimi.
https://blog.servizza.com/jaki-hosting-dla-e-sklepu-e-commerce-a-jaki-na-mala-strone-prywatna-wizytowke-itp/

Biznes e-mail, z pełną kontrolą i oprogramowaniem groupware (do współpracy grupowej).

Opis oferty hostingowej, dedykowanej obsłudze elektronicznej poczty firmowej, spełniającej wymogi dzisiejszych organizacji. Biznesowa poczta, posiadająca funkcjonalność MS Exchange lub Zimbra. Zapewniająca jednocześnie możliwość pełnego zarządzania, nie tylko przez informatyków.
https://blog.servizza.com/dedykowana-poczta-z-pelna-administracja-i-oprogramowaniem-do-wspolpracy-grupowej-groupware/

Case study, pokazujące jak udało się uratować duży e-sklep.

Publikacja, obrazująca przypadek dużego e-sklepu, który z bardzo dochodowego biznesu, w jednej chwili mógł zmienić się w wielką porażkę. Wieloletnie zaniedbania techniczne, nieświadomość zagrożeń i ludzka niefrasobliwość. Dosłownie w ostatniej chwili szefostwo uzyskało od nas specjalistyczne wsparcie i uniknięto nieszczęścia.
https://blog.servizza.com/jak-pomoglismy-uratowac-duzy-e-sklep-studium-przypadku/

Cloud/VPS/Hosting: Parawirtualizacja, kontenery, pełna wirtualizacja – co lepsze?

Artykuł poświęcony usłudze serwerów VPS (Virtual Private Server) i różnicom w stosunku do innych usług cloud oraz profesjonalnego hostingu. Omawia zarówno  pierwsze kroki podczas zakupu, aż po zaawansowane analizy wydajnościowe różnych trybów pracy. Więcej w artykule:
https://blog.servizza.com/klawiatura-wsrod-vps-krainie-uslug-hostingowych-o-chodzi/

Nie tylko, gdy trwoga, to do… Admin24

admin 24
Admin 24

Podobno pierwsze prawo Murphy’ego brzmi: 'Jeżeli coś może się nie udać – nie uda się na pewno.’ ;). Faktem jednak jest, że ‘strzeżonego…’, czy też ‘lepiej dmuchać…’. W tej części kierujemy więc do artykułów, w których opisana została unikatowa wśród firm hostingowych usługa Admin 24.

Administrator do wynajęcia, czyli zdalny admin, Dev/Sys-Ops, nie za miliony

Potrzebujesz nagle profesjonalnego administratora serwera lub aplikacji? Chcesz udoskonalić technologię, potrzebujesz kogoś, kto to wszystko poukłada? Masz dość niekompetencji tzw. 'fachowców’? Twój biznes osiągnął kolejny etap wzrostu, więc trzeba dostosować zaplecze IT? Poufnie, odpowiedzialnie, profesjonalnie i na uczciwych warunkach? To właśnie jest Admin 24.
https://blog.servizza.com/zdalny-admin-dev-ops-administrator-do-wynajecia/

Z Admin 24h masz szansę dotrzymać kroku gigantom chmury.

Coraz większych wyzwań i kosztów przysparzają przedsiębiorcom rozwijające się technologia i zmiany rynkowe. Usługa Servizza Admin wychodzi naprzeciw tym problemom. Łatwy, kontrolowany i przystępny kosztowo dostęp do specjalistów wysokiej klasy, mających ogromne doświadczenie w tej dziedzinie.
https://blog.servizza.com/jak-nadazyc-za-wzrostem-gigantow-chmury-z-admin-24h-to-mozliwe/

Hosting vs. Administracja serwerami vs. Zarządzanie witryną

W przypadku każdego hostingu Servizza, dokładnie wiesz za co odpowiedzialny jest dostawca i na co możesz liczyć. W każdej chwili możesz wynająć zdalnego admina, jeżeli Twoje potrzeby wykroczą poza specyfikację hostingu. W rozsądnej cenie i na uczciwych warunkach. Tutaj, dla wszystkich zasady są jasne, proste i uczciwe.
https://blog.servizza.com/hosting-vs-administracja-serwerami-vs-zarzadzanie-witryna/

Równie ważne kwestie, ale bez spiny 😉

hosting-na-luzie
hosting na luzie

I na koniec odnośniki do publikacji, które zostały zaserwowane w nieco lżejszy sposób. Prezentujemy w nich produkcje wideo, stworzone w ramach uczciwego marketingu.

Profesjonalny hosting i administracja serwerami w spotach wideo

Spoty wideo, w których promujemy nie tylko własne usługi, ale również ideę uczciwego traktowania kontrahentów.
https://blog.servizza.com/profesjonalny-hosting-i-administracja-serwerami-w-spotach-wideo/

Hosting, serwery, domeny… A gdzie czas na trochę przyjemności? 😉

Stefan, czyli nasz brand hero, postanowił wyluzować się w twórczy sposób. Na tapetę wziął logo Servizza i…, hm, wykazał się artystycznie 😉
https://blog.servizza.com/hosting-serwery-domeny-a-gdzie-czas-na-troche-przyjemnosci/

Podsumowanie

Jaki hosting polecacie? Jaki wybrać hosting, na co zwrócić uwagę? Hosting – szukam dobrej oferty, proszę o opinie. Szukam hostingu, nie chciałbym żałować wyboru. Niniejsza publikacja pomoże Ci znaleźć odpowiedzi na tego rodzaju pytania. Bez marketingowej ściemy, uczciwie, obiektywnie i merytorycznie.

Polub proszę nasz FanPage, abyśmy mieli szansę Cię poinformować o nowych publikacjach :).

Przypominam również, że w ramach dowolnego pakietu hostingowego: Ekonomiczny Hosting WWW, Niezawodny Hosting WWW oraz Hosting WWW Premium, masz dostęp do cPanel. Za jego pośrednictwem uruchomisz lub skonfigurujesz setki aplikacji i ustawień, w tym wiele platform e-commerce i e-sklepów.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy lub porady? Serdecznie zapraszamy do naszego Działu Pomocy lub do kontaktu z Pomocą Techniczną.

stefan-servinski-servizza

Servizza Team, przy wsparciu Stefana