Jaki hosting dla e-sklepu, e-commerce, a jaki na małą stronę prywatną, wizytówkę, itp.?

Jaki hosting mam wybrać, który pakiet hostingowy będzie dla mnie najlepszy? Nie chciałbym przepłacać, ale jednocześnie zależy mi na odpowiedniej jakości i wydajności. Jest to jedno z częstszych pytań, jakie nam zadajecie, więc postanowiłem zebrać tutaj kilka najważniejszych informacji. Porównam pakiety hostingowe Servizza, wymienię najważniejsze różnice i spróbuję przyporządkować do nich najczęstsze przypadki wykorzystania. Tak więc, jeżeli jesteś początkującym e-przedsiębiorcą lub chcesz uruchomić niewielką stronę na potrzeby prywatne, ten artykuł pomoże Ci w wyborze odpowiedniego hostingu. Przyda się również, jeśli prowadzisz nieco większy e-commerce, ale ‘dojrzałeś’ i już nie dajesz się nabierać na marketingowe ściemy rynkowych ‘dyskontów’. Gdy szukasz oferty, zapewniającej najlepszy stosunek jakości do ceny.

Słowo wstępu

Pamiętaj proszę, że niniejsza publikacja nie jest uniwersalnym poradnikiem, który zadziała bezkrytycznie w każdej sytuacji. W wielu przypadkach złożoność projektu oraz ilość istotnych czynników może być tak duża, że szablonowe rozwiązania nie będą dobre. W szczególności dotyczyć to może przedsięwzięć, które generują duży i/lub różnej wielkości ruch, charakteryzują się dużymi i/lub różnymi obciążeniami, itp. Ponadto, na rynku dostępne są gotowe i popularne aplikacje dla e-sklepu, które same w sobie potrzebują większych zasobów.

Na szczęście, nie musisz martwić się z góry, ponieważ ew. zły wybór pakietu, nie musi być tragedią. Przynajmniej nie z nami :). Dlaczego? – to proste. Oferta Servizza jest tak skonstruowana, że praktycznie w każdej chwili możesz płynnie przemieszczać się pomiędzy pakietami. Możesz więc rozpocząć od tańszego pakietu, a w przyszłości zmieniać go na coraz większy, wraz z potrzebami i rozwojem swojej strony. Jest to możliwe również w drugą stronę, żaden problem. Mamy na przykład klientów, którzy kilka razy do roku organizują bardzo duże eventy promocyjne. Wówczas zasoby zostają zwiększone, na czas wydarzenia, po czym wracają do punktu, spełniającego codzienne potrzeby.

Ekonomiczny Hosting WWW

Idealny hosting na start i na mniejsze wyzwania. Oferta dla użytkowników, którzy nie potrzebują parametrów Niezawodnego Hostingu WWW. W przypadku hostingu ekonomicznego stosujemy dyski HDD klasy enterprise, wsparte dodatkowym cache z dysków SSD. Bazy danych serwowane są z dysków SSD – takie połączenie daje optymalną platformę, za rozsądną cenę. W ramach usługi hostingu współdzielonego, dostarczamy unikalny kontener z dostępem do zasobów serwerowych. Zapewnia on izolację oraz wysoką elastyczność – w każdej chwili możesz płynnie migrować pomiędzy pakietami. Odeszliśmy również od klasycznego modelu rozliczania zasobów. Dzięki temu nasze serwery wykonują więcej pracy dla Ciebie, bez konieczności zwiększania kosztów.

jaki-hosting-ekonomiczny

Ekonomiczny Hosting WWW to specjalna oferta dla osób o nieco mniejszych wymaganiach. Idealna przestrzeń dla nierozbudowanej witryny, łącząca dobre parametry techniczne z przystępną ceną. Ekonomiczny Hosting WWW to kopia naszego Niezawodnego Hostingu WWW ze zoptymalizowanym kosztowo środowiskiem. Nie każda witryna wymaga LiteSpeed, czy Spam Premium. Nie musisz od razu ponosić większych kosztów, jeśli Twoja witryna dopiero startuje lub ma mniejsze potrzeby (np. tzw. wizytówka). Najnowszy Apache w izolowanym środowisku, z bazą danych (MySQL) na dyskach SSD sprawią, że Twoja witryna będzie również bardzo szybka. Nie jesteś pewien, czy dany pakiet Ekonomiczny Hosting WWW wystarczy? Nie musisz, bo w każdej chwili możesz zwiększyć pakiet.

Niezawodny Hosting WWW

W ramach usługi hostingu współdzielonego, dostarczamy unikalny kontener z dostępem do zasobów serwerowych. Zapewnia on izolację oraz wysoką elastyczność (np. możliwość migracji Twojego kontenera na serwer dedykowany). Odeszliśmy również od klasycznego modelu rozliczania zasobów. Dzięki temu nasze serwery wykonują więcej pracy dla Ciebie, bez konieczności zwiększania kosztów.

jaki-hosting-solidny

Twój hosting może być szybki jak nigdy. Do każdego konta otrzymujesz profesjonalny, bezpieczny i jeden z najszybszych serwerów www, pakiet Litespeed Cache oraz wtyczkę do większości popularnych aplikacji. Ponadto, protokół internetowy nowej generacji stworzony przez Google, który uzupełnia braki HTTP/2, zmniejszając opóźnienia spowodowane utratą pakietów oraz handshake.

Hosting WWW Premium

Usługa oparta na dedykowanych oraz gwarantowanych zasobach, szybkość serwera vps/dedykowanego w połączeniu z naszą platformą hostingową daje największe możliwości. Administrujemy Twoim serwerem 24/7, jednocześnie jesteś jedynym użytkownikiem serwera, co gwarantuje Ci większe bezpieczeństwo oraz brak standardowych limitów.

jaki-hosting-premium

Stały dostęp do pełnych gwarantowanych zasobów – otrzymujesz wycinek serwera na własność. Prawdziwe zasoby fizyczne dedykowane dla twojego kontenera. Zasoby kontenera są przypisane najkrótszej możliwej ścieżce komunikacji. Zoptymalizowaliśmy dostęp w celu osiągniecia najmniejszych opóźnień jednocześnie zachowując maksymalną stałą wydajność.

Serwery VPS, dedykowane, Cloud oraz Admin24

Oczywiście, oferta hostingu nie wyczerpuje możliwości. Dla większych projektów lub potrzeb, oferujemy również pełną gamę produktów, skierowanych do bardziej zaawansowanych użytkowników. To już wykracza poza zakres niniejszego artykułu, więc zainteresowanych jedynie odsyłam do stron produktowych. Wśród propozycji znajdziesz m.in.:

Który hosting dla mnie?

Oto zestawienie, które w prosty sposób klasyfikuje poszczególne pakiety do najpopularniejszych usług. Przyda się szczególnie w przypadku, gdy nie masz jeszcze odpowiedniego doświadczenia i wiedzy, a chciałbyś samodzielnie dokonać wyboru. Pamiętaj proszę jedynie o zastrzeżeniach wskazanych we wstępie.

Kategorie Pakiety Najczęściej dobry dla:
Ekonomiczny Hosting WWWHosting E1
Hosting E2
Hosting E3
prosta strona, oparta o pliki statyczne lub małą bazę danych
CMS typu WordPress w podstawowej konfiguracji
prosty e-sklep z niewielką bazą i ruchem
Niezawodny Hosting WWWHOSTING K1
HOSTING K2
HOSTING K4
niewielki/średni e-sklep
rozbudowany CMS typu WordPress, Joomla, itp.
Hosting WWW PremiumHOSTING P4
HOSTING P8
średni/większy e-sklep lub platforma e-commerce
średniej wielkości aplikacja dedykowana

W przypadku, gdy zechcesz posłużyć się tym zestawieniem, właściwie jedyny parametr, który powinieneś wziąć pod uwagę, to powierzchnia dyskowa. Jedynie Ty sam wiesz, ile będziesz potrzebował miejsca na naszych dyskach. Musisz więc zsumować wielkość plików, które będą przetrzymywane na dyskach serwerów. Najczęściej będą to: pliki strony, baza danych, grafiki, materiały udostępniane użytkownikom, tymczasowe pliki generowane przez oprogramowanie strony WWW, itp. Dołóż do tego rezerwę – tym większą, im rzadziej będziesz chciał kontrolować statystyki wykorzystania. To wszystko, co powinieneś wiedzieć na początek :). Oczywiście, możesz również w każdej chwili skontaktować się z nami i przedstawić swoje wymagania/założenia lub dotychczasowe statystyki, itp., a my z przyjemnością doradzimy wybór odpowiedniego pakietu.

Podsumowanie

Artykuł jest odpowiedzią na jedno z najczęstszych pytań, które do nas trafiają:  Jaki hosting mam wybrać, który pakiet hostingowy będzie dla mnie najlepszy? Znajdziesz tutaj porównanie pakietów hostingowych i najważniejsze różnice.

Pamiętaj też, że w każdym pakiecie Ekonomiczny Hosting WWW, Niezawodny Hosting WWW oraz Hosting WWW Premium, masz dostęp do specjalnego panelu. Za jego pośrednictwem uruchomisz kilkaset różnych narzędzi, dedykowanych rozwiązań, gotowych platform, itp. Niewiele jest firm na rynku, które zapewnią Ci taki zestaw: Najwyższa – prawdziwa i na piśmie – jakość, przy zachowaniu uczciwej ceny (najlepszy stosunek jakość/cena) oraz kilkaset dodatków, z których możesz skorzystać w dowolnej chwili.

stefan-servinski-servizza

Servizza Team, przy wsparciu Stefana