Szybki hosting, czyli czas ładowania e-sklepów wg Raportu eCommerce w Polsce 2019

Szybki hosting jest jednym z najważniejszych elementów udanego e-commerce.

Wielokrotnie zwracaliśmy już uwagę, że każdy świadomy e-przedsiębiorca, w pierwszej kolejności powinien zadbać o podwaliny swojego e-biznesu. Jendym z najważniejszych czynników jest hosting, który musi być szybki i wydajny. Wybór dobrego hostingu jest bezwzględnie priorytetowy, ponieważ ma wpływ na mnóstwo kolejnych działań, na każdym etapie tworzenia i rozwoju przedsięwzięcia. Serdecznie zachęcam do lektury artykułów wskazanych na końcu, jeżeli jeszcze nie masz pełnego poglądu lub świadomości jak ważne jest to zagadnienie.

Teoria vs życie, czyli jaka jest prawda?

Google nagradza szybkie strony, a każda sekunda opóźnienia e-sklepu może zmniejszyć współczynnik konwersji aż o 7%. Według Raportu eCommerce w Polsce 2019 1, podsumowującego polski rynek eCommerce w oparciu o narzędzia dostępne na platformie Autorów, sytuacja pod tym względem pozostawia wiele do życzenia. Delikatnie to określając.

W analizie zbadano ok 53 tysiące polskich sklepów, za pomocą najbardziej wiarygodnego pod tym względem narzędzia, tj. Google Page Speed Insight. Google ocenia szybkość ładowania w skali 1-100, odrębnie dla komputerów oraz komórek. Jako szybkie strony, kwalifikowane są te, który uzyskały wyniki powyżej 90 punktów.

seo-page-speed-blog
seo-page-speed

W TOP1000 e-sklepów średnia szybkość ładowania strony wyniosła 76,2 punktu dla desktop oraz 41,9 dla mobile. Dla wszystkich sklepów wyniki okazały się równie niedobre w przypadku mobilnych wersji stron, a jeszcze gorsze dla wersji komputerowych. Było to odpowiednio 42,7 i 66,7 pkt. na 100 możliwych.

Sklepów, które przekroczyły barierę szybkości, tj. 90 punktów, analiza wykazała odpowiednio:

  • 35,2% – dla wersji desktopowej
  • 6,8% – dla wersji mobilnej

Wyniki te dobitnie pokazują, jak wiele do poprawy mają polskie sklepy internetowe.

Dlaczego tak jest, gdzie tkwi przyczyna?

Raport jednoznacznie pokazuje, że zdecydowana większość polskich e-sklepów ma problem z szybkością ładowania strony. Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele, a jedną z nich zapewne jest wszechobecna ściema marketingowa. Wielu dostawców usług serwerowych wręcz kłuje przekazem w rodzaju ‘jesteśmy najlepsi, najszybsi, naj…’. Tyle, że w większości przypadków, w ślad za marketingiem, niestety nie idą fakty.

nieuczciwe-oferty-hostingu

Nie twierdzimy, że oferujemy najlepszy i najszybszy hosting na świecie, a wręcz z przyjemnością powitamy każdą kolejną uczciwą ofertę w branży. Twierdzimy natomiast, że nie mamy nic do ukrycia, a każdy nasz pakiet jest wart swojej ceny, z nawiązką.

Konkrety? Bardzo proszę. Kliknij proszę w link ‘Zobacz szczegółowe parametry każdego hostingu’, dostępny np. na stronie Niezawodny Hosting WWW. Parametry planów hostingowych, które zobaczysz, czarno na białym pokazują całą prawdę o naszej ofercie. I nawet, jeśli większość z tych pojęć, to dla Ciebie czarna magia, zwróć proszę uwagę jedynie na kilka z nich: Maksymalna ilość inode, ilość operacji dyskowych na sekundę, pasmo operacji dyskowych (bezpośrednich) na sekundę, dedykowane zasoby serwera. Porównaj te dane z dowolną inną ofertą naszej konkurencji. O ile w ogóle je odnajdziesz, nie zostały głęboko i wstydliwie ukryte. Oczywiście, weź proszę pod uwagę jakiś pakiet analogiczny pod względem ceny i parametrów ogólnych.

Tak więc, jeśli szukasz naprawdę szybkiego i wydajnego hostingu, zapoznaj się proszę z udostępnianymi przez nas szczegółami oferty. Weź też pod uwagę fakt, że do każdego kontenera otrzymujesz w cenie pakiet Litespeed Cache w wersji PRO oraz wtyczkę do wielu popularnych aplikacji. Taki zestaw zapewni Twojej stronie, nie tylko bardzo znaczące przyspieszenie ładowania. Również otrzymasz potężny zestaw narzędzi optymalizujących Twoje zasoby.

Czy to dobrze, czy źle?

Jak oceniać to, że tak wiele sklepów ma problem z szybkością ładowania stron? Hm, jeśli jesteś właścicielem jednego z analizowanych e-sklepów, to oczywiście zła informacja. A, co najmniej, stanowi dla Ciebie wyzwanie na najbliższą przyszłość, jeśli nie chcesz tracić klientów. Natomiast, jeżeli jesteś obecnym lub przyszłym konkurentem dla tej listy, wówczas możesz tę sytuację potraktować jako szansę. Wprowadzanie zmian w dużych, często nieco skostniałych strukturach, zazwyczaj wymaga sporych nakładów sił, czasu i środków. Natomiast dla Ciebie, wschodzącej Gwiazdy e-commerce ;), zadbanie o szybki hosting może być znacznie łatwiejsze i szybsze. Wg różnych analiz, ok. 85-93 % Internautów korzysta z Google, dokonując swoich wyborów zakupowych. A Google, coraz więcej uwagi przywiązuje do szybkości strony i nagradza te najszybsze. Wykorzystaj to! 🙂

Szybki hosting: same konkrety, bez ściemy

Kilka artykułów, które pomogą Ci zrozumieć jak ważne jest to zagadnienie oraz znaleźć proste rozwiązania:

Podsumowanie

Jaki hosting dla e-sklepu? Dobry i wydajny hosting dla branży e-commerce – na co zwrócić uwagę? Niniejsza publikacja pomoże Ci znaleźć odpowiedzi na tego rodzaju pytania. Bez marketingowej ściemy, uczciwie, obiektywnie i merytorycznie. Długi czas ładowania sklepu jest bardzo ważnym problemem. Wprost przekłada się na niezadowolenie klienta oraz spadek strony w rankingu Google.

Polub proszę nasz FanPage, abyśmy mieli szansę Cię poinformować o nowych publikacjach :).

Przypominam również, że w ramach dowolnego pakietu hostingowego: Ekonomiczny Hosting WWW, Niezawodny Hosting WWW oraz Hosting WWW Premium, masz dostęp do cPanel. Za jego pośrednictwem uruchomisz lub skonfigurujesz setki aplikacji i ustawień, w tym wiele platform e-commerce, w tym e-sklepów.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy lub porady? Serdecznie zapraszamy do naszego Działu Pomocy lub do kontaktu z Pomocą Techniczną.

stefan-servinski-servizza

Servizza Team, przy wsparciu Stefana 1 Raport dostępny na stronie: https://www.senuto.com/pl/raport-senuto-ecommerce-w-polsce-2019/