System help-desk, czyli jak ogarnąć obsługę klienta.

Obsługa klienta, helpdesk – bez ograniczeń

Gotowe systemy do obsługi i udzielania wsparcia klientowi. Aplikacje, dzięki którym zapanujesz nad procesami, związanymi z obsługą przed- i posprzedażową. osTicket, Mibew Messenger, Vision Helpdesk, HESK, Live helper chat, Help Center Live, phpOnline, Sales Syntax, Trellis Desk, Faveo Helpdesk, HelpDeskZ, phpMyFAQ, OpenSupports, Maian Support, HelpDEZk, Support Incident Tracker, Handesk. Możliwości tych narzędzi omówimy w kolejnych punktach:

osTicket

osTicket jest szeroko stosowanym systemem obsługi zgłoszeń open source. Bezproblemowo integruje zapytania tworzone za pośrednictwem poczty e-mail i formularzy internetowych w prosty i łatwy w obsłudze interfejs internetowy dla wielu użytkowników. Łatwo zarządzaj, organizuj i archiwizuj wszystkie swoje zgłoszenia i odpowiedzi w jednym miejscu, jednocześnie zapewniając swoim klientom odpowiedzialność i elastyczność, na jaką zasługują. OsTicket jest atrakcyjną alternatywą dla wysokobudżetowych i złożonych systemów obsługi klienta; prosty, lekki, niezawodny, open source, łatwy w konfiguracji i obsłudze. osTicket to internetowa platforma obsługi klienta dla wielu użytkowników. Nie jest wymagana instalacja lokalna. Uzyskaj do niego dostęp w dowolnym czasie – z dowolnego miejsca. Wszystkie zgłoszenia i odpowiedzi na wsparcie są archiwizowane online. Użytkownik może zalogować się za pomocą adresu e-mail i identyfikatora biletu. Do zgłoszenia biletu nie jest wymagane konto użytkownika ani rejestracja. Konfigurowalna automatyczna odpowiedź wysyłana po otwarciu nowego biletu lub odebraniu wiadomości. Bilety można tworzyć pocztą elektroniczną, formularzami online lub telefonicznie (tworzone przez personel). Elastyczna konfiguracja i mapowanie. Dostęp oparty na rolach: poziom dostępu personelu kontrolnego oparty na przydzielonych grupach, departamentach i zespołach. Mechanizm blokowania biletów, umożliwiający personelowi blokowanie biletów podczas reakcji i unikanie sprzecznych odpowiedzi. Przydziel bilety pracownikom lub drużynom. Noty przydziału są rejestrowane jako notatki wewnętrzne. Prześlij bilety między oddziałami, aby upewnić się, że jest obsługiwany przez odpowiedni personel. Ustaw terminy na poszczególnych biletach i nadpisz domyślny okres karencji. Otrzymuj zaległe alerty i powiadomienia o nieodebranych terminach.

Pracownicy i klienci są na bieżąco z alertami e-mail. Konfigurowalne i elastyczne ustawienia. Pulpit nawigacyjny i raporty – uzyskaj przegląd systemu i podstawowe historyczne statystyki dotyczące liczby biletów i statusu w podziale na działy, pracowników i tematy pomocy. Predefiniowane odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Obsługiwane zmienne biletów w przypadku spersonalizowanych odpowiedzi. Dodaj uwagi wewnętrzne do biletów dla pracowników. Dzienniki aktywności pozwalają zobaczyć zdarzenia lub działania, które zostały podjęte, kiedy i przez kogo. Zezwalaj na załączniki w Internecie lub e-mailem. Konfigurowalny typ pliku, dodawana do białej listy w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Zarządzanie i konfigurowanie szablonów wiadomości e-mail używanych do automatycznej odpowiedzi, alertów, powiadomień i odpowiedzi. Obsługiwane są zmienne biletów dla spersonalizowanych wiadomości. Stosuj reguły warunkowe, aby kierować przychodzące bilety do właściwych działów lub członków personelu, a także uruchamiać działania. Umowy dotyczące poziomu usług: Obsługa SLA umożliwia śledzenie biletów i terminów bez problemów. Otrzymuj zaległe alerty i powiadomienia o nieodebranych terminach i priorytetach.

osTicket

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Obsługa klienta‘ -> ‘osTicket ‘.

Więcej informacji na temat aplikacji na stronie pomocy:
https://pomoc.servizza.com/osTicket/

Mibew Messenger

Mibew Messenger to aplikacja do obsługi wsparcia, Open Source, napisana w PHP i MySQL. Umożliwia indywidualną pomoc na czacie w czasie rzeczywistym, bezpośrednio z Twojej strony. Wystarczy, że umieścisz przycisk Web Messenger w swojej witrynie. Twoi goście klikają przycisk i rozmawiają z operatorami, którzy im pomagają. Czat w czasie rzeczywistym (bez odświeżania strony), nielimitowani operatorzy, czaty i użytkownicy, nieograniczone działy (grupy operatorów). Kolejka priorytetowa dla odwiedzających, zlokalizowane w ponad 10 językach, obsługa Unicode. Łatwy do modyfikacji kod źródłowy, przycisk czatu, pokazuje stan online / offline. Używanie różnych przycisków w tej samej domenie, opcjonalna ankieta przed chatem. Motywy okien rozmowy (trzy motywy są włączone), zdjęcie operatora na czacie dla odwiedzających. Alerty dźwiękowe i wizualne dotyczące nowej wiadomości, włącz / wyłącz dźwięk powiadomienia, dostosuj czat do swojego logo, nazwy itp. Szybko konwertuj tekst na hiperlinki na czacie, nie blokowane przez blockery pop-up, zgodny z mod_security. Ochrona przed automatycznym spamem (captcha). Internetowa konsola operatora, śledzenie, skąd użytkownicy kliknęli, aby dostać się do Twojej witryny (podaj adres URL). Historia rozmów na czacie z wyszukiwaniem, łączenie z poprzednimi wizytami, natychmiastowy dostęp do poprzednich czatów. Informacje o odwiedzających: pierwsza wiadomość, adres, przeglądarka, geolokalizacja, powiadomienia, gdy odwiedzający zmienia stronę. Ponownie przypisz / prześlij własność czatu, oznacz / zaznacz osoby. Administrator może wyświetlać aktywne czaty, może przejąć czat. Codzienne raporty statystyczne, odzyskiwanie hasła operatora, grupy operatorów (departamenty). Przypisanie operatora do wielu grup, opcje wydajności do kontrolowania obciążenia serwera. Tryb podglądu motywów ułatwia dostosowanie interfejsu, itp.

Mibew Messenger

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Obsługa klienta‘ -> ‘Mibew Messenger ‘.

Więcej informacji na temat aplikacji na stronie pomocy:
https://pomoc.servizza.com/mibew-messenger/

Vision Helpdesk

Vision Helpdesk oferuje trzy rozwiązania w zakresie obsługi klienta dla każdej wielkości biznesu:

  • Oprogramowanie Help Desk: wielokanałowa pomoc techniczna dla klienta, która umożliwia zarządzanie różnymi kanałami, takimi jak E-MAIL, WEB-FORMS, TWITTER, FACEBOOK, CHATS, CALLS wszystko pod jednym dachem.
  • Multi Company Help Desk: Zarządzaj wieloma markami lub obsługą klienta różnych firm w scentralizowanym miejscu. Ustaw inny portal klienta dla każdej marki. Zarządzaj pracownikami w różnych strefach czasowych i oferuj globalną obsługę klienta.
  • IT Service Desk: oprogramowanie Service Desk to dział informatyczny na poziomie przedsiębiorstwa, który zawiera funkcje z Help Desk i Satellite Help Desk, dodatkowo oferuje moduły ITIL / ITSM – incydent, problem, zmiana, wydanie, kontrakt, zarządzanie finansami, serwis i katalog produktów, zarządzanie dostawcami itp.

Online Issue Tracker – Śledź problemy online, tworzenie biletów za pomocą interfejsu internetowego i analizowania poczty e-mail. Pobierz e-maile za pomocą pipetowania wiadomości e-mail, POP3, IMAP, POP3 SSL, IMAP SSL. Funkcje zaawansowane, takie jak dwukierunkowa analiza poczty e-mail. Opłaty przedpłacone i opłacone z góry | Zarządzaj kredytem | Utwórz fakturę | Opodatkowanie | Bill Bilety na minutę | Na godzinę | Za bilet | Per Post, Track Bill Time, Multi-Currency | Automatyzacja i wiele więcej. Private Social Hub dla członków personelu do komunikowania się, dzielenia się wiedzą, pliki, prezentacje, współpraca przy problemach, itp. Zarządzanie zadaniami – uproszczony sposób tworzenia, śledzenia i przypisywania zadań projektowych do wielu członków personelu i łączenie ich z incydentami. Grywalizacja na platformie pomocy technicznej poprzez ustawienie poziomów osiągnięć agentów i zadań. Zarządzanie bazą wiedzy – predefiniowane odpowiedzi dla personelu, zarządzanie bazą wiedzy dla klientów i pracowników, tworzenie forów, pytania i odpowiedzi, zgłaszanie błędów, prośby o funkcje, zarządzanie pobieraniem i inne. Automatyzacja Help Desk, przepływ pracy, SLA iip. -automatyzuj swoje prace, stosując kryteria oparte na regułach i decyduj, jaki system działań powinien podjąć, gdy zostały spełnione określone kryteria. Skonfiguruj umowy SLA i zaoferuj terminową odpowiedź na bilety.

Do zainstalowania i uruchomienia Vision Helpdesk potrzebny jest ważny klucz licencyjny.

Online Issue Tracker

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Obsługa klienta‘ -> ‘Vision Helpdesk ‘.

Więcej informacji na temat aplikacji na stronie pomocy:
https://pomoc.servizza.com/vision-helpdesk/


HESK

Hesk to darmowe oprogramowanie PHP Help Desk, które działa z bazą danych MySQL. Pozwala skonfigurować internetowy system obsługi biletów (helpdesk) dla Twojej witryny. Po zainstalowaniu oprogramowania, klienci będą mogli przesyłać zgłoszenia do pomocy technicznej, a personel będzie miał łatwy w użyciu interfejs internetowy do zarządzania żądaniami obsługi klienta. Nieograniczona personalizacja kont dla pracowników, nieograniczone kategorie, wzory odpowiedzi. Załączniki, w pełni wyposażona baza wiedzy (artykuły, kategorie, wyszukiwanie), niestandardowe pola w formularzu „Prześlij zgłoszenie”. Kontrola antyspamowa podczas składania biletu, potężne funkcje wyszukiwania biletów, powiadomienia e-mail o nowych biletach i odpowiedziach. Ocena odpowiedzi personelu i artykułów z bazy wiedzy, autozamykanie biletów po X dniach, łatwy w użyciu interfejs sieciowy, łatwe do przetłumaczenia na dowolny język i wiele więcej.

Hesk

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Obsługa klienta‘ -> ‘HESK ‘.

Więcej informacji na temat aplikacji na stronie pomocy:
https://pomoc.servizza.com/HESK/

Live helper chat

Live helper chat to bezpłatny i elastyczny czat na żywo dla Twojej strony internetowej. Powiadomienia XMPP, GTalk, Jabber, OpenFire, rozszerzenie Chrome, obsługa Node.js, MySQL, PostgreSQL.  IPhone, Android, IPod, obsługa BlackBerry za pomocą usług ogólnych XMPP, GTalk, Monal, Xabber. Nielimitowani operatorzy, rozmowy w tym samym czasie, działy. 5 pozycji widgetu, zrzuty ekranu użytkownika, zobacz, co widzą Twoi użytkownicy. Widżety, śledzenie użytkowników online, zapraszanie użytkowników do czatu. Archiwum czatów, notatki na czacie, przesyłanie plików, przeciąganie i upuszczanie. Obsługa tabletów i urządzeń mobilnych. Śledzenie użytkowników w różnych subdomenach domeny, wielojęzyczny back-office, w którym każdy operator może mieć inny język. Rozszerzenie do Chrome, możliwość posiadania niestandardowych atrybutów formularzy lub wstępnego wypełniania istniejących. Proaktywne zaproszenie użytkowników do czatu, mapy Google z lokalizacjami użytkowników. Obsługa języków RTL i LTR, moduł pytań / głosowania, moduł FAQ, moduł Chatbox / Shoutbox. Klient Windows / Mac / Linux.

Live helper chat

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Obsługa klienta‘ -> ‘Live helper chat ‘.

Więcej informacji na temat aplikacji na stronie pomocy:
https://pomoc.servizza.com/live-helper-chat/  

Help Center Live

Help Center Live to otwarty, oparty na społecznościach system czatu i wsparcia na żywo. Możesz łatwo zapewnić wsparcie na żywo w swojej witrynie, tak jak duże firmy, wykonując bardzo mało pracy. Dzięki usłudze Help Center Live możesz zapewnić wsparcie w czasie rzeczywistym, wsparcie techniczne lub sprzedaż.

Help Center Live

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Obsługa klienta‘ -> ‘Help Center Live ‘.

Więcej informacji na temat aplikacji na stronie pomocy:
https://pomoc.servizza.com/help-center-live/

phpOnline

phpOnline to system do obsługi klienta na żywo, wykorzystujący PHP + MySQL + Flash do działania. Możliwość wysłania e-maila w trybie offline, możliwość zmiany na własny język, przy użyciu pliku konfiguracyjnego. Źródło plików flash utworzonych w Macromedia Flash 8, komponenty flash w środowisku wykonawczym są kompatybilne z Flash 6.

phpOnline

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Obsługa klienta‘ -> ‘phpOnline ‘.

Więcej informacji na temat aplikacji na stronie pomocy:
https://pomoc.servizza.com/phpOnline/