Jak zbudować własny system reklamowy?

Własna platforma do emisji i zarządzania reklamą

adsense

W artykule opisane zostały cztery platformy e-commerce, nie będące typowymi e-sklepami. Systemy ogłoszeniowe, serwer reklamowy oraz platforma sprzedaży pikseli. Każdą z nich możesz kilkoma kliknięciami zainstalować i uruchomić w ramach swojego hostingu. Wśród dostępnych opcji znajdziesz: Yclas, OSClassh, Revive Adserver, GPixPixel. Możliwości tych narzędzi omówimy w kolejnych punktach:

Yclas

Yclas to darmowy i potężny skrypt PHP, za pomocą którego możesz zamienić stronę internetową w witrynę z wieloma możliwościami dostosowywania. Możesz na przykład stworzyć tablicę ogłoszeń, system e-commerce, portal nieruchomości, e-sprzedaż samochodów lub cokolwiek chcesz. Możesz modyfikować tekst, dostosowywać pola, dodawać użytkowników, moderować, itp. Jest to pierwsza na świecie platforma do tworzenia stron ogłoszeniowych.  Dołącz do tysięcy przedsiębiorców i właścicieli firm, korzystających z Yclas do budowania swojego rynku. Akceptuj płatności z dowolnego miejsca. W kilku prostych krokach możesz skonfigurować dowolną z 14 bram płatności. Pierwsze wrażenia są ważne, dlatego twórcy stworzyli 14 motywów, które pasują do wymagań Twojego projektu, a wszystkie są przyjazne dla urządzeń mobilnych. Zmodyfikuj dowolny kolor, tekst lub obraz, wybierz widżety i paski boczne. Stwórz wszystko, co możesz sobie wyobrazić.

Yclas

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Zarządzanie reklamą‘ -> ‘Yclas ‘.

Pomoc na temat instalacji tego oprogramowania znajduje się na stronie:
https://pomoc.servizza.com/Yclas/

OSClass

OSClass to wszystko, czego potrzebujesz, aby łatwo stworzyć własną stronę ogłoszeń. Jest to darmowy i otwarty skrypt do tworzenia strony z ogłoszeniami lub aukcjami. Zbuduj własną stronę internetową z Osclass i w kilka minut zacznij reklamować nieruchomości, oferty pracy lub cokolwiek chcesz. Wtyczki, motywy, wielojęzyczny, Captcha, pulpit, przyjazny SEO. OSClass to kompleksowy serwis do budowania własnego rynku ogłoszeń. Utwórz witrynę z reklamami nieruchomości, ofertami pracy, ogłoszeniami samochodowymi, wypożyczalniami lub po prostu stwórz dowolny rynek sprzedaży. Dzięki dziesiątkom szablonów, motywów i wtyczek Osclass jest w pełni konfigurowalny. Rynek Osclass jest jedynym oficjalnym rynkiem Osclass do pobierania lub kupowania wtyczek i motywów w celu ulepszenia lub dostosowania witryny.

OSClass

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Zarządzanie reklamą‘ -> ‘OSClass ‘.

Pomoc na temat instalacji tego oprogramowania znajduje się na stronie:
https://pomoc.servizza.com/OSClass/

Revive Adserver

Revive Adserver to serwer reklam typu open source znany wcześniej pod nazwą OpenX Source. Jest najpopularniejszym na świecie, darmowym, otwartym systemem wyświetlania reklam. Revive Adserver umożliwia wydawcom, sieciom reklamowym i reklamodawcom wyświetlanie reklam w witrynach internetowych, aplikacjach i odtwarzaczach wideo oraz gromadzenie szczegółowych statystyk dotyczących wyświetleń, kliknięć i konwersji. Zarządzaj kampaniami dla wielu reklamodawców i sieci reklamowych jednocześnie, za pomocą łatwego w użyciu interfejsu. Zdefiniuj zasady dostarczania kampanii i reklam, w tym ograniczanie częstotliwości, kierowanie URL, kierowanie geograficzne. Śledź i raportuj skuteczność kampanii, w tym współczynniki klikalności, współczynniki konwersji, przychody, eCPM i szczegóły konwersji, takie jak wartość koszyka i liczba zakupionych przedmiotów. Emituj reklamy na stronach internetowych, w aplikacjach i odtwarzaczach wideo oraz zbieraj szczegółowe statystyki, w tym wyświetlenia, kliknięcia i konwersje.

Revive Adserver

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Zarządzanie reklamą‘ -> ‘Revive Adserver ‘.

Pomoc na temat instalacji tego oprogramowania znajduje się na stronie:
https://pomoc.servizza.com/Revive-Adserver/

GPixPixel

GPixPixel to bezpłatny, ale potężny skrypt, oparty na popularnej koncepcji marketingowej. Ustawienia zaawansowane obejmują między innymi możliwość korzystania z obrazów z przeplotem, tymczasowe opuszczenie serwisu w celu przeprowadzenia konserwacji i przywrócenie go do stanu online po dokonaniu wszystkich zmian oraz włączenie / wyłączenie komentarzy blogów. Wiele modułów płatności dostępnych do zakupu pikseli, w tym Authorize.Net, PayPal, NOCHEX, PSiGates i inne. PayPal IPN jest również w pełni obsługiwany. Zaawansowana funkcja „lasso” do wyboru pikseli. Funkcja Pixel List zapewnia szybki podgląd wszystkich zakupionych regionów. Zaawansowany menedżer ustawień do zarządzania ustawieniami witryny przechowywanymi w bazie danych. Wszystkie strony są w pełni zgodne z XHTML, sprawdzone pod kątem standardów W3C. Wielojęzyczny edytor szablonów e-mail umożliwia szybką i wygodną edycję e-maili potwierdzających. Menedżer historii płatności pokazuje listę otrzymanych płatności i wszelkie błędy płatności. Edytor języków umożliwia łatwe dodawanie nowych języków do witryny. Zarządzaj wieloma siatkami, ustaw cenę za siatkę, ustaw tło siatki i kolory linii, usuń siatki itp. Funkcja blogu z opcjonalnym komentowaniem. Do sekcji komentarzy do blogów dodano środki bezpieczeństwa, aby pomóc w usuwaniu skryptów, które mogą próbować spamować Twoją witrynę. Dostępna jest biblioteka obrazów (z coraz większą liczbą obrazów dodawanych przez cały czas) dla użytkowników, którzy mogą nie mieć predefiniowanego obrazu do wykorzystania w witrynie z reklamami. Szablony newsletterów, w pełni edytowalne za pomocą FCKEditor, są dostępne w panelu administracyjnym. Wyślij użytkownikom powiadomienia o aktualizacjach i nowych funkcjach w systemie. Szybko wyślij e-mail do wszystkich właścicieli pikseli za pomocą jednego kliknięcia, korzystając z funkcji biuletynu. Funkcja powiększania pikseli pozwala odwiedzającym witrynę łatwiej przeglądać małe obszary pikseli.

GPixPixel

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Zarządzanie reklamą‘ -> ‘GPixPixel ‘.

Pomoc na temat instalacji tego oprogramowania znajduje się na stronie:
https://pomoc.servizza.com/GPixPixel/

Podsumowanie

W artykule opisano gotowe systemy ogłoszeniowe, serwer reklamowy oraz platformę sprzedaży pikseli. Każdą z nich możesz kilkoma kliknięciami zainstalować i uruchomić w ramach swojego hostingu. W każdym pakiecie Ekonomiczny Hosting WWW, Niezawodny Hosting WWW oraz Hosting WWW Premium, masz dostęp do specjalnego panelu, za którego pośrednictwem uruchomisz dostępne narzędzia.

stefan-servinski-servizza

Servizza Team, przy wsparciu Stefana