Hosting przysłów: baju, baju, będziesz w raju

Hosting przysłów? Gdzie tu sens, skąd taki pomysł?

Hosting, bo i firma hostingowa. A, że usługi administracji serwerami oraz dostarczanie najlepszego hostingu, to nasz cel i pasja, nie mogło zabraknąć takiego powiązania. Przysłów, bo i tzw. mądrość ludowa, wcale nie musi być sprzeczna z technologią i innowacjami. Wręcz przeciwnie – często naprawdę nie warto odkrywać koła na nowo, lepiej skupić się na jego udoskonaleniu lub odkryciu nowego sposobu wykorzystania.

Dzisiaj na tepecie:

Baju, baju, będziesz w raju.

Ogólne znaczenie przysłowia

Znaczenia:

  • Nie wierz w cuda i obietnice bez pokrycia.
  • Obietnica czegoś interesującego, ale niemożliwego do spełnienia.

Przykłady:

  • Miałeś otrzymać coś specjalnego, ale to tylko obiecanki cacanki, bo nigdy nie zostanie zrealizowane.
  • Wszystkie te pięknie brzmiące obietnice, to gruszki na wierzbie.

Synonimy:

  • Obiecanki cacanki, a głupiemu radość
  • Gruszki na wierzbie
  • Czek bez pokrycia
  • Bajery-rowery

Przysłowie, a hosting

Oj, przykładów na rynku niestety jest wiele :(. Od bajek w rodzaju kont testowych (w pewnym sensie to oksymoron), poprzez ściemy w stylu ‘bez limitów’ (istnieją gumowe serwery?), po ukrywanie prawdziwych parametrów i haczyki w regulaminach ‘super ofert’. Od lat staramy się walczyć z takimi przejawami patologii, zarówno poprzez publikacje i edukację, jak również ukształtowanie własnej oferty hostingu. Tak więc:

Podsumowanie

Hosting przysłów to seria krótkich artykułów, w których ukazujemy punkty styczne, pomiędzy technologią i innowacjami, a mądrością poprzednich pokoleń. Warto czerpać z ogromnych zasobów tzw. mądrości ludowej i wyciągać z niej wnioski. Otaczający nas świat zmienia się w szybkim tempie, ale pewne elementy pozostają stałe. Po co więc ponownie ryzykować poparzenie? Czasem lepiej dmuchać na zimne i być mądrym przed szkodą ;).

Serdecznie zapraszamy na naszego bloga, gdzie znajdziesz m.in. mnóstwo porad dotyczących hostingu, serwerów, obsługi stron WWW i e-commerce.

Polub też proszę nasze profile w social mediach, abyśmy mieli szansę Cię poinformować o nowych publikacjach:   hosting-servizza-facebook hosting-servizza-linkedin hosting-servizza-google hosting-servizza-twitter hosting-servizza-youtube. Zarówno tych merytorycznych, jak i czasem nieco lżejszych, jak ta :).

stefan-servinski-servizza

Servizza Team, przy wsparciu Stefana