Dlaczego warto stworzyć stronę internetową na WordPressie?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Stworzono na nim ponad 1/3 wszystkich stron dostępnych w sieci – zarówno stron wizytówkowych niewielkich firm, jak i ogromnych witryn – np. New York Post czy Sony. WP ceniony jest za swoją prostotę, intuicyjność, łatwość zarządzania contentem, a także elastyczność. Dlaczego więc warto stworzyć własną stronę na WordPressie?

Wysoka popularność rozwiązania

System CMS WordPress plasuje się na pierwszym miejscu w top 3 najczęściej wykorzystywanych systemów do tworzenia stron internetowych. Na drugim miejscu jest Joomla!* a na trzecim Drupal. Dlaczego to WordPress zdobył zaszczytne 1. miejsce?

* – Porównanie platform WordPress i Joomla! znajdziesz w tym artykule:

Sukces tej platformy wynika przede wszystkim z prokonsumenckiego podejścia do użytkowników. Twórcy WP od samego początku chcieli stworzyć platformę łatwą w adaptacji i intuicyjną, z szybką i prostą instalacją, a także dostępną dla użytkowników bez specjalistycznej wiedzy technicznej. Dlatego też WordPress jest o wiele prostszy w użyciu niż Joomla! czy Drupal.

Popularność WordPressa zbudowana została także dzięki ogromnej ilości wtyczek, tematów, modułów i page builderów kompatybilnych z tym systemem. Środowisko WP jest bardzo elastyczne i korzystne dla wszystkich podmiotów chcących stworzyć własną wtyczkę.

Idealny dla każdego zastosowania

Na WordPressie można postawić niemal wszystko – od prostego landing page’a, przez nieskomplikowaną stronę wizytówkową firmy, blog, portal społecznościowych, a skończywszy na sklepie internetowym. Pierwotnie WordPress powstał do blogowania, jednak obecnie można stworzyć na nim absolutnie wszystko bazując na gotowych rozwiązaniach.

Odnajdzie się w nim laik oraz profesjonalista

Platforma WordPress powstała, by wyjść naprzeciw mniej doświadczonym użytkownikom, którzy nie mają specjalistycznej wiedzy ani umiejętności z zakresu web developmentu. Niemniej, złożoność środowiska oraz jego wielowymiarowość sprawia, że z łatwością odnajdą się w nim zarówno początkujące osoby, które chcą stworzyć prostą stronę internetową. Również profesjonaliści, tworzący rozwiązania szyte na miarę potrzeb swoich lub swoich klientów, którzy budują na WordPressie potężne i złożone witryny.

Łatwy w pozycjonowaniu

Pozycjonowanie witryn internetowych w Google jest dość czasochłonne i wymaga specjalistycznej wiedzy oraz sporych nakładów pracy. Na szczęście dzięki wtyczkom dostępnym w platformie WordPress możliwe jest znaczne ułatwienie optymalizacji SEO, a także prostsze monitorowanie postępów.