Zmiana hostingu samodzielnie czy z pomocą profesjonalistów?

Jak przeprowadzić transfer domeny bezpiecznie?

 

domenaTransfer domeny i przeniesienie hostingu, to dla wielu osób zło konieczne. Czynność ta jest jednak o wiele prostsza i szybsza, niż może się wydawać. Przeniesienie domeny, strony WWW, czy poczty elektronicznej do innego operatora można zrealizować samodzielnie. Mimo, że nie jest to nic skomplikowanego, można również skorzystać z pomocy profesjonalistów.

 

Uważaj na promocje z haczykami!

Ceny u hostingodawców oraz rejestratorów domen mogą różnić się nawet o kilkaset procent! Nie warto tkwić u drogiego operatora. Niezależnie od tego, czy zapłacisz za nią 200, 100, czy 5 złotych, domena internetowa wszędzie będzie funkcjonowała tak samo dobrze. Po co więc przepłacać? Ceny domen uzależnione są przede wszystkim od rozszerzeń. Domeny regionalne, globalne i europejskie zazwyczaj są tańsze od domen krajowych, przy czym domeny specjalne, takie jak .it, .pro, czy .fit mogą być nawet kilkukrotnie droższe od domeny .pl.

Skąd wynika różnica między kosztami rejestracji oraz utrzymania domeny u różnych operatorów? Wynika ona z marży, bowiem koszty wpisania i utrzymania domeny w globalnym rejestrze domen są stałe i takie same dla każdej firmy. Oczywiście mają tutaj znaczenie również takie kwestie, jak ilość i marże pośredników. Co więcej, niektórzy operatorzy ukrywają dodatkowe koszty lub transferują je do kosztów utrzymania domeny. Do takich ‘ukrytych’ kosztów zaliczyć można m.in. dostęp do kreatora stron internetowych, ofertę hostingową czy możliwość zarejestrowania domeny za symboliczną kwotę, która zostanie od Ciebie odebrana podczas odnawiania domeny w kolejnym roku. Chyba, że zapłacisz za kolejny okres lub tzw. opłatę karną. Generalnie, uważaj na wszelkiego rodzaju promocje w rodzaju ‘Domena za grosze/free’. Nikt nie da Ci niczego za darmo, firmy to nie instytucje charytatywne. Więcej na ten temat przeczytasz w naszych artykułach:

https://blog.servizza.com/jak-wybrac-dobry-hosting-argumenty-wazniejsze-emocji/

https://blog.servizza.com/inni-juz-placa-a-kiedy-w-hostingu-poleca-glowy/

https://blog.servizza.com/hosting-bez-limitow-konta-testowe-nie-wierz-to-bajki/

Na szczęście, jeżeli trafiłeś na drogiego i niezbyt uczciwego operatora, możesz go pożegnać, migrując tam, gdzie uzyskasz korzystniejszą ofertę hostingową. Transfer domeny możesz przeprowadzić samodzielnie lub skorzystać z pomocy fachowców.

Samodzielny transfer domeny – czy to bezpieczne?

 

W przypadku, gdy jeszcze nigdy nie przenosiłeś domeny, na pewno początkowo będziesz miał wiele obaw i wątpliwości. Na szczęście proces ten jest dość prosty i bezpieczny – o ile wykażesz się rozwagą. Transfer domeny jest procesem płynnym, ponieważ domena sprawnie przechodzi z rejestru jednego operatora do drugiego. Zwykle przeniesienie domeny nie trwa dłużej niż 3 dni robocze, jednak w ekstremalnych przypadkach może wydłużyć się nawet do 60 dni.

Pierwszym krokiem, który powinieneś podjąć, jest zarejestrowanie wygasającej domeny u nowego operatora. Następnie, aby nowy operator mógł zarejestrować domenę, musisz udowodnić, że jesteś jej właścicielem. W tym celu poproszony zostaniesz o przekazanie kodu authinfo.

 

 

Kod ten powinieneś zdobyć w panelu klienta u dotychczasowego operatora. Jeżeli go tam nie znajdziesz, powinieneś skontaktować się z pomocą techniczną, która przekaże Ci ten kod. Następnie zarejestruj domenę u nowego operatora, podając swój kod authinfo.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku zostaniesz poproszony o jego potwierdzenie poprzez wykonanie opłaty przedłużającej ważność domeny. Transfer warto wykonać kilka tygodni przed wygaśnięciem domeny, aby mieć pewność, że płynnie przejdzie ona z rąk do rąk.

Transfer strony WWW i poczty e-mail

 

Przenosząc również stronę internetową i pocztę e-mail na nowy serwer, nie możesz zapomnieć o utworzeniu skrzynek o tych samych nazwach na serwerach nowego hostingodawcy. Koniecznie zapisz sobie wszystkie logi. Transfer strony WWW polega na przesłaniu wszystkich plików z serwera FTP na nowy serwer. Jeżeli witryna posiada technologię PHP, konieczne może okazać się zmienienie ścieżek dostępu i adresu domeny w plikach konfiguracyjnych. W przypadku baz danych MySQL musisz dodatkowo przenieść je na nowy serwer oraz zaktualizować konfiguracje skryptów.

Używając CMSa (np. WordPress), możesz skorzystać z wielu opisanych w internecie sposobów migracji, np.: https://servizza.com/knowledgebase/106/Migracja-WordPressa.html

Samodzielny transfer czy z pomocą profesjonalistów?

 

profesjonalny-hosting

 

Czujesz, że nie podołasz samodzielnemu przeniesieniu domeny i/lub strony WWW oraz poczty e-mail? A może po prostu nie masz na to czasu? W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy fachowców. Kontaktując się z nami, uzyskasz kompleksową pomoc i merytoryczne wsparcie podczas przenosin. Możesz również skorzystać z promocji bezpłatnej migracji. Z Servizza.com Twój transfer domeny oraz wszelkich plików przebiegnie gładko, szybko i w 100% bezpiecznie.stefan-servinski-servizza

 

 

 

 

Servizza Team, przy wsparciu Stefana

 

 

W tym artykule znajdziesz podpowiedzi, jeśli wpisałeś w wyszukiwarce lub szukasz informacji na tematy:

migracja strony i domeny, transfer domeny, przeniesienie domeny, authinfo, domena mail, cesja domeny, kod authinfo, przenoszenie wordpressa na inny serwer, jak przenieść hosting, przeniesienie hostingu, jak przenieść domenę, przeniesienie domeny na inny serwer, transfer domeny, transfer domeny eu, home przeniesienie domeny, jak przenieść domenę na inny serwer, odnowienie domeny, przedłużenie domeny, jak przenieść stronę na inny serwer, migracja domeny, przeniesienie strony na inny serwer cena, przeniesienie strony na inny serwer, przeniesienie strony wordpress na inny serwer, jak przenieść stronę wordpress na inny serwer, migracja wordpress, zmiana hostingu, jak przenieść wordpressa na inną domenę, najtańsze przedłużenie domeny, przeniesienie strony wordpress na inną domenę, serwer i domena, przenoszenie strony na inny serwer, transfer domeny pl, przedłużenie domeny najtaniej, transfer domeny com, ważność domeny, koszt domeny i hostingu, lh domeny, ile trwa transfer domeny, przenoszenie wordpressa na inną domenę, jak skopiować stronę internetową, przeniesienie wordpress, nask transfer domeny, przeniesienie poczty na inny serwer, przenoszenie bazy danych sql na inny komputer, jak przenieść wordpressa na inny serwer, kopia strony www, przenoszenie wordpressa, wordpress przeniesienie na inna domene, wordpress przeniesienie na inny serwer, przenoszenie strony wordpress, jak przenieść adres e mail, jak przenieść wordpress, jak przenieść stronę wordpress, wordpress jak przenieść na inny serwer, jak przenieść wordpressa z localhost na serwer, jak przenieść bazę danych sql na inny serwer, przeniesienie strony wordpress, jak skopiowac strone www, przeniesienie wordpressa, przenoszenie wordpress, prestashop przeniesienie na inny serwer, przeniesienie wordpressa na inny serwer, przenoszenie bazy danych