Tworzenie bazy dobrej jakości linków jest ważne dla seo?

Link building – jak linkować?

Jednym z ważniejszych działań SEO jest tworzenie bazy dobrej jakości linków do pozycjonowanej witryny. Przed wprowadzeniem algorytmu Pingwin dla Google liczyła się ilość linków. Obecnie Googleboty premiują przede wszystkim jakość linków. W jaki sposób linkować, by skutecznie pozycjonować witrynę?

Linki wewnętrzne, a zewnętrzne

Link building opiera się zarówno na tworzeniu bazy linków wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Linki wewnętrzne odsyłają do innych podstron w ramach tego samego serwisu, portalu, sklepu online, czy witryny.

Linki zewnętrzne to odnośniki z innych witryn, które prowadzą do naszej strony. Mogą pochodzić one z portali społecznościowych, katalogów, wpisów blogowych i z wielu innych miejsc. Linki te dzieli się na naturalne oraz nienaturalne. Linki naturalne to najatrakcyjniejsze i najważniejsze odnośniki, które tworzone są w sposób oddolny – przez użytkowników, którzy uważają daną treść za wartościową lub godną polecenia.

Linki nienaturalne stanowią zwykle odnośniki kupowane przez osobę pozycjonującą witrynę. Zwykle kojarzą się one ze spamem. Niemniej jednak, jeśli nienaturalne linki wykonane w sposób przemyślany, również mogą nieść wartość dla odbiorcy treści i skutecznie wpływać na pozycję witryny.

Jak linkować, by tworzyć wartościowy profil linków?

Czytaj cały artykuł…