Jak stworzyć własny system podcastów, playlistę czy serwis w stylu YouTube?

Podcast to forma przekazu w sieci, będąca serią odcinków na konkretny temat, w danej dziedzinie. Podcasty to nagrania, w których ktoś dzieli się swoją wiedzą, przemyśleniami, poradami, opiniami. W ramach pakietów hostingowych znajdziesz również kilka gotowych aplikacji, które pomogą Ci w przygotowaniu własnej playlisty, podcastingu, czy nawet serwisu a’la YouTube. M.in. są to: kPlaylist, Podcast Generator, AmpJuke, Impleo, Ampache, ClipBucket, VidiScript, CumulusClips. W kolejnych punktach omówimy możliwości tych narzędzi:

Podcast Generator

Podcast Generator jest wolnym oprogramowaniem webowym, napisanym w PHP. Służy do publikowania podcastów: wgrywania plików medialnych (audio-video) poprzez formularz webowy wraz z informacjami o epizodzie i automatycznie tworzonym podcaście kompatybilnym z w3c oraz zawierającym tagi iTunes. Zawiera także funkcję administracji webowej. Łatwy w instalacji (webowy kreator instalacji), wspiera każdy typ pliku multimedialnego (mp3, ogg, mpg, m4v, mov, pdf, etc…) i pozwala na tworzenie mieszanych podcast-ów składających się z dźwięku i wideo. Automatycznie generowany kanał XML jest w pełni kompatybilny z agregatorami (np.: Juice i iTunes), spełnia wymogi standardu w3c i wspiera specyficzne tagi iTunes. Organizuje epizody według tematycznych kategorii (każda kategoria ma swój podcast!). Bardzo przyjazny webowy interfejs: wgrywanie, edycja, usuwanie epizodów i pełna kontrola nad podcast-ami. Dynamicznie tworzone strony „Ostatnie podcast-y” i „Archiwum podcast-ów”. Wsparcie dla motywów, wsparcie dla wielu języków. Wgrywanie plików audio/wideo poprzez FTP albo stronę, webowy odtwarzacz strumieni mp3.

Podcast Generator

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Muzyka‘ -> ‘Podcast Generator ‘.

Pomoc na temat instalacji tego rozwiązania znajdziesz tutaj:
https://pomoc.servizza.com/Podcast-Generator/  

AmpJuke

AmpJuke działa jak Twój serwer strumieniowy. Poza strumieniowaniem muzyki, AmpJuke może automatycznie pobierać okładki albumów/zdjęcia/teksty piosenek używając różnych serwisów takich, jak last.fm, Bing! i inne. Skanuj i importuj tagi dla tylu ścieżek ile chcesz, korzystaj z opcji ulubione, a także innych ustawień, tak aby ustawić AmpJuke pod swoje preferencje. Skanowanie i import informacji (tagów) z plików muzycznych do bazy danych MySQL. Automatyczne wysyłanie statystyk słuchania do last.fm. Wgrywanie muzyki, pobieranie muzyki, pobieranie i wyświetlanie biografii artysty i albumu. Każdy odtwarzacz multimedialny „rozumiejący” format list .m3u, potrafi strumieniować muzykę… lub można użyć odtwarzacza flash… lub ich kombinacji. Automatyczne pobieranie i zapisywanie okładki albumów przy użyciu serwisu last.fm, i/lub wypróbuj „Skanowanie metadanych”. Losowe odtwarzanie posiadające różne opcje „uczciwej” rotacji ścieżek. Wyświetlanie podobnych/powiązanych artystów za pomocą serwisu last.fm. Strumieniowanie muzyki od powiązanych artystów, zarządzanie muzyką przy użyciu personalizowanych list. Udostępnianie ulubionej muzyki innym użytkownikom, próbkowanie muzyki w czasie rzeczywistym aby obniżyć bitrate używając LAME. Wyświetlanie aktualnie odtwarzanego utworu jak i następnego w kolejce. Dzięki motywom, ikonom i różnym językom możesz spersonalizować AmpJuke. Wyświetlanie tekstu do każdej piosenki, która jest w Twojej kolekcji, edytowanie informacji o ścieżce, artyście i/lub albumie. Automatycznie blokowanie adresów IP, które nie autoryzowały się kilka razy, funkcja samodzielnej rejestracji użytkowników.

AmpJuke serwer strumieniowy

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Muzyka‘ -> ‘AmpJuke ‘.

Pomoc na temat instalacji tego rozwiązania znajdziesz tutaj:
https://pomoc.servizza.com/AmpJuke/

Impleo

Impleo to prosty skrypt PHP do zarządzania kolekcją nagrań. Można dodawać, edytować i usuwać rekordy. Każdy rekord zawiera imię i nazwisko artysty, tytuł nagrania i rok wydania. Oprócz tego możliwe jest dodanie dowolnego szczegółu własnego wyboru, np.: format (CD, LP, MC itp.), wytwórnia, nr katalogowy, kraj, komentarz. Skrypt zawiera funkcjonalności do przesłania obrazu do każdego rekordu i wyszukiwania dowolnego rekordu w kolekcji. Możliwe jest również importowanie i eksportowanie kolekcji w formacie XML.

Impleo

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Muzyka‘ -> ‘Impleo ‘.

Pomoc na temat instalacji tego rozwiązania znajdziesz tutaj:
https://pomoc.servizza.com/Impleo/

kPlaylist

kPlaylist to darmowy system PHP, który udostępnia kolekcję muzyki przez Internet. To muzyczna baza danych, którą zarządzasz za pomocą przeglądarki. Z kPlaylist możesz przesyłać strumieniowo muzykę (ogg, mp3, wav, wma itp.). Możesz przesyłać, tworzyć listy odtwarzania, udostępniać, wyszukiwać, pobierać i wiele więcej. Obsługa odtwarzacza Flash (xspf, JW FLV player), obsługa wideo i audio, w tym mp3, mpeg, ogg, wma, rma. Dziel się muzyką z innymi stronami kPlaylist. Integracja Icecast, dzięki której kP może działać jako stacja radiowa. Przesyłanie, wielokrotne przesyłanie, pobieranie i wielokrotne pobieranie. Shoutbox i tablica ogłoszeń do komunikacji z użytkownikami, udostępniane, prywatne i publiczne listy odtwarzania. Obsługa Unicode, funkcja randomizer do wyszukiwania nowej i popularnej muzyki. Transkoduj za pomocą LAME lub oggenc, zintegrowane kanały RSS

kPlaylist

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Muzyka‘ -> ‘kPlaylist ‘.

Pomoc na temat instalacji tego rozwiązania znajdziesz tutaj:
https://pomoc.servizza.com/kPlaylist/

Ampache

Ampache to internetowa aplikacja do strumieniowego przesyłania audio i wideo oraz menedżer plików. Umożliwia dostęp do muzyki i filmów z dowolnego miejsca przy użyciu niemal każdego urządzenia z dostępem do Internetu. Użyteczność Ampache jest silnie uzależniona od możliwości wydobycia poprawnych metadanych z osadzonych znaczników w Twoich plikach i / lub nazwie pliku. Ampache nie jest organizatorem mediów, ma być narzędziem, które w użyteczny sposób prezentuje już zorganizowaną kolekcję. Zakłada się, że wiesz najlepiej, jak zarządzać swoimi plikami i jesteś w stanie wybrać odpowiednią metodę. Przeglądaj swoją kolekcję muzyki i zarządzaj nią za pomocą prostego interfejsu internetowego. Synchronizuj katalogi lokalne i zdalne z unikalną spójną kolekcją. Przesyłaj strumieniowo swoją muzykę do preferowanego odtwarzacza, kontroluj ją za pomocą Localplay lub bezpośrednio słuchaj na stronie internetowej za pomocą odtwarzacza HTML5. Całkowicie darmowe i otwarte oprogramowanie od 2001 roku, licencja GPLv2. Słuchaj muzyki z telefonu, tabletu lub telewizora. W domu, w pracy lub na wakacjach: zdobądź Ampache wszędzie za pomocą kompatybilnego klienta!

Ampache strumieniowe przesyłanie audio i wideo

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Muzyka‘ -> ‘Ampache ‘.

Pomoc na temat instalacji tego rozwiązania znajdziesz tutaj:
https://pomoc.servizza.com/Ampache/

ClipBucket

ClipBucket to otwarty i darmowy skrypt, który pozwoli Ci uruchomić własną stronę, poświęconą udostępnianiu wideo (a’la Youtube) w kilka minut. ClipBucket jest najszybciej rozwijającym się skryptem do udostępniania wideo i tworzenia sieci społecznościowych.  Nowy projekt układu Web 2.0 dla użytkownika i administratora. Łatwe do moderowania filmy, użytkownicy, grupy itp., utwórz różne grupy użytkowników, aby przypisać różne uprawnienia. Ulepszone adresy URL przyjazne SEO, rozszerzalny o wtyczki i dodatki, takie jak WordPress. Łatwa instalacja motywów i szablonów, łatwy w instalacji FLV Player. Dzienne statystyki z interfejsem graficznym, mass Uploader przez FTP. Ulepszony system kanałów, kategorie użytkowników, zaawansowany system raportowania / oznaczania. Ulubione, komentarze, oceny i raporty. Listy odtwarzania, szybkie listy, wyszukiwarka. Wysoce konfigurowalna strona profilu, kompletna sieć społeczna, system grup, system szablonów.

UWAGA: Aby ten skrypt zadziałał, należy zainstalować FFMPEG i niektóre narzędzia wideo.

ClipBucket własny youtube

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Wideo‘ -> ‘ClipBucket ‘.

Pomoc na temat instalacji tego rozwiązania znajdziesz tutaj:
https://pomoc.servizza.com/ClipBucket/

VidiScript

VidiScript wyposażony jest w funkcje, które można znaleźć tylko w głównych platformach społecznościowych do udostępniania multimediów, takich jak YouTube, Meta Cafe i Break. Potężny darmowy skrypt społecznościowy do udostępniania wideo, Open Source (masz pełną kontrolę). Zbudowany z myślą o użytkownikach – Twoja społeczność będzie się rozwijać. Przyjazny dla SEO, interaktywne profile i funkcje – utrzymujące członków powracających z dnia na dzień. Potężne możliwości administracyjne, dające pełną kontrolę. W pakiecie z FlowPlayer, dzięki któremu możesz sprzedawać reklamy wideo, streamować wideo na żywo i nie tylko.

VidiScript udostępnianie multimediów

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Wideo‘ -> ‘VidiScript ‘.

Pomoc na temat instalacji tego rozwiązania znajdziesz tutaj:
https://pomoc.servizza.com/VidiScript/

CumulusClips

CumulusClips – Darmowe udostępnianie wideo, CMS, wideo Sharing Script, oprogramowanie do udostępniania wideo, klon YouTube. Jest bezpłatny i łatwy w użyciu. Możesz zbudować serwis, w którym użytkownicy mogą przesyłać filmy wideo, oceniać je i komentować. Skrypt udostępniania wideo CumulusClips zapewnia zgodność wideo na urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Androidem, a także we wszystkich najważniejszych przeglądarkach. Twoje filmy z pewnością dotrą do jak najszerszego grona odbiorców. Darmowe i otwarte oprogramowanie, automatyczne aktualizacje.

CumulusClips udostępnianie wideo

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Wideo‘ -> ‘CumulusClips ‘.

Pomoc na temat instalacji tego rozwiązania znajdziesz tutaj:
https://pomoc.servizza.com/CumulusClips/

Podsumowanie

Z Servizza możesz łatwo stworzyć własny system podcastów, playlistę, czy wręcz własnego YouTube’a. W każdym pakiecie Ekonomiczny Hosting WWW, Niezawodny Hosting WWW oraz Hosting WWW Premium, masz dostęp do specjalnego panelu. Za jego pośrednictwem uruchomisz gotowe platformy do tworzenia playlist i podcastów. Kilka kliknięć i będziesz mógł dzielić się swoją wiedzą, przemyśleniami, poradami, opiniami, itp.

stefan-servinski-servizza

Servizza Team, przy wsparciu Stefana