LiteSpeed Cache, czyli najlepsza pamięć podręczna dla WordPress
Przyspiesz swoją stronę WWW za pomocą wtyczki do WordPress.
LiteSpeed Cache dla WordPress (LSCWP) to uniwersalna wtyczka do akceleracji strony, zawierająca wyjątkową pamięć podręczną na poziomie serwera i zbiór funkcji optymalizacyjnych. LSCWP obsługuje WordPress Multisite i jest kompatybilna z najpopularniejszymi wtyczkami, w tym WooCommerce, bbPress i Yoast SEO. Ogólne funkcje wtyczki mogą być używane wraz z dowolnym serwerem WWW (LiteSpeed, Apache, NGiNX itp.). Funkcje ekskluzywne LiteSpeed Cache wymagają komercyjnych produktów hostingu opartego na LiteSpeed, jakie – w cenie – otrzymujesz w Servizza.
Funkcjonalność wtyczki
Funkcje ogólne
- Pamięć podręczna obiektów (Memcached / LSMCD / Redis)
- Optymalizacja obrazu (Lossless / Lossy)
- Minifikacja CSS, JavaScript i HTML
- Minifikacja wbudowanego CSS / JS
- Łączenie CSS / JS
- Automatyczne generowanie krytycznych CSS
- Lazyload images / iframes
- Obsługa wielu CDN
- Asynchroniczne ładowanie CSS / JS
- Pamięć podręczna przeglądarki
- Baza danych Cleaner i Optimizer
- Optymalizacja wyniku PageSpeed
- OPcode Cache
- HTTP / 2 Push for CSS / JS (na serwerach, które go obsługują)
- Preselekcja DNS
- API Cloudflare
- Obsługa jednej witryny i wielu witryn (sieci)
- Ustawienia importu / eksportu
- Podstawowy / Zaawansowany widok ustawień
- Atrakcyjny, łatwy do zrozumienia interfejs
- Obsługa formatu obrazu WebP
- Kontrola Heartbeat
Funkcje ekskluzywne (dostępne z pakietami hostingowymi Servizza)
- Automatyczne buforowanie stron w celu znacznego zwiększenia wydajności witryny
- Automatyczne usuwanie powiązanych stron na podstawie określonych zdarzeń
- Prywatna pamięć podręczna dla zalogowanych użytkowników
- Buforowanie wywołań REST API WordPress
- Oddzielne buforowanie widoków na komputery i urządzenia mobilne
- Możliwość zaplanowania czyszczenia dla określonych adresów URL
- Wsparcie WooCommerce i bbPress
- Polecenia CLI WordPress
- System API do łatwej integracji z pamięcią podręczną
- Wykluczanie z pamięci podręcznej według URI, kategorii, tagu, pliku cookie, agenta użytkownika
- Inteligentna wyszukiwarka wstępnego ładowania z obsługą przyjaznej dla witryny mapy witryny
- Obsługa HTTP / 2 i QUIC
- Obsługa ESI (Edge Side Includes)
- Widgety i skróty jako bloki ESI
Konfiguracja LiteSpeed Cache
Całkowita konfiguracja po stronie serwerów należy do Servizza, Ty nie musisz niczym martwić się. Możesz natomiast skorzystać z ogromu możliwości, jakie daje Ci LiteSpeed Cache w samym WordPress. Nie musisz tego robić, już sama instalacja wtyczki oraz pozostawienie jej w domyślnej konfiguracji, zauważalnie przyspieszy stronę WWW. Zachęcam jednak do przejrzenia i skorzystania w tych możliwości. Zapewniam, że efekt bardzo mile Cię zaskoczy. Dlaczego warto to zrobić i jakie wymierne korzyści przyniesie Ci chwila pracy, dowiesz się z naszych artykułów dot. szybkości, np.:
A nie jest to nic trudnego, tym bardziej, że udostępniamy szczegółowe instrukcje:
Pytania i odpowiedzi, czyli typowy FAQ
Dlaczego funkcje pamięci podręcznej wymagają serwera LiteSpeed?
Wtyczka komunikuje się z serwerem LiteSpeed Web Server (dostarczanym przez Servizza), aby zapewnić najwyższą wydajność witryny WordPress. Funkcje pamięci podręcznej wtyczki wskazują serwerowi, że strona jest przechowywana w buforze i w jakim okresie. LSCache to pamięć podręczna na poziomie serwera, więc jest szybsza od pamięci podręcznej na poziomie PHP. Pamięć podręczna strony pozwala serwerowi całkowicie ominąć zapytania PHP i bazy danych. LSCache, w szczególności ze względu na bliskie relacje z serwerem, może zapamiętać rzeczy dotyczące wpisów w pamięci podręcznej, których nie potrafią inne wtyczki i może analizować zależności. Może wykorzystywać znaczniki do zarządzania inteligentnym czyszczeniem pamięci podręcznej i może wykorzystywać różne pliki cookie do obsługi wielu wersji buforowanych treści na podstawie takich elementów, jak telefon komórkowy czy komputer, lokalizacja geograficzna i waluty. Jeśli to wszystko brzmi skomplikowanie, nie musisz się martwić. LSCWP działa natychmiast po wyjęciu z pudełka z domyślnymi ustawieniami, które są odpowiednie dla większości witryn.
A co z funkcjami optymalizacyjnymi LSCache?
LSCWP zawiera dodatkowe funkcje optymalizacyjne, takie jak optymalizacja bazy danych, minimalizacja i kombinacja plików CSS i JS, HTTP / 2 Push, obsługa CDN, pamięć podręczna przeglądarki, pamięć podręczna obiektów, Lazy Load dla obrazów i optymalizacja obrazu!
Czy wtyczka LiteSpeed Cache dla WordPress jest darmowa?
Tak, sama wtyczka LSCWP jest bezpłatna i open source. Wszystkie opłaty, związane z funkcjami ekskluzywnymi ponoszone są przez Servizza i nie obciążają dodatkowo Klienta.
Gdzie są przechowywane pliki z pamięci podręcznej?
Rzeczywiste strony z pamięci podręcznej są przechowywane i zarządzane przez serwery LiteSpeed. Nic nie jest przechowywane w strukturze WordPress i w żaden sposób nie obciąża zasobów Klienta.
Czy moje obrazy będą zoptymalizowane?
Tak, LSCWP może zoptymalizować obrazy na żądanie. Przejdź do Cache LiteSpeed> Optymalizacja obrazów.
Podsumowanie
Twój hosting może być szybki jak nigdy. Bez żadnych ukrytych dodatkowych opłat, do każdego konta otrzymujesz profesjonalny, bezpieczny i jeden z najszybszych serwerów WWW. Do każdego zamówionego kontenera otrzymujesz w cenie pakiet Litespeed Cache oraz wtyczkę do wielu popularnych aplikacji. Dzięki niej nie tylko bardzo znacząco przyspieszysz ładowanie witryny, ale również otrzymasz potężny zestaw narzędzi optymalizujących Twoje zasoby. Otrzymujesz również LiteSpeed Quic – protokół internetowy nowej generacji stworzony przez Google, który uzupełnia braki HTTP/2 zmniejszając opóźnienia spowodowane utratą pakietów oraz handshake.
Servizza Team, przy wsparciu Stefana
Jak ustawiam w litespeed wszystkie opcje i serwer oczywiście też jest na niego przystosowany to i tak nie poprawia za wiele. Z 20 mobilnych nadal jest 20 szybkości na 100 z czego może o 10% podnosi tylko deskop na szybsze. A załączam wszystko co można a i tak nie wiele to podnosi u mnie.
Dzień dobry. Dziękujemy za komentarz 🙂
Przede wszystkim proszę sprawdzić, czy dostawca zapewnia obsługę LiteSpeed w wersji pro (czy wykupił odpowiednią licencję), czy tylko podstawową. Należy tez pamiętać, że sama wtyczka niewiele zdziała, jeżeli wydajność hostingu jest kiepska. Proszę zweryfikować, czy kod strony jest poprawny, spełnia większość standardów, nie użyto błędnych wtyczek lub tzw. builderów, itd. Dobrze byłoby, gdyby kod został przejrzany przez dobrego webdewelopera. Proszę też pamiętać, że nie wystarczy włączenie wszystkich opcji, a często wręcz przeciwnie – niektóre z nich mogą być wzajemnie sprzeczne. Reasumując: Licencja pro + dobry hosting + poprawny kod strony + poprawna konfiguracja wtyczki = bez problemu można osiągnąć wydajność na poziomie 80-100%.