Jaki Framework wybrać, czyli najlepsze środowisko PHP

Środowiska programistyczne na wyciągnięcie ręki

dev-ops

Framework dostarcza szkielet do tworzenia aplikacji oraz zbiór ogólnych funkcjonalności, które programista może rozszerzać, by dopasować je do konkretnych potrzeb. Gotowe szkielety programistyczne, zestawy komponentów i bibliotek dla programistów tworzących aplikacje. Dzięki frameworkom stworzysz gotową aplikację, rozbudowując i dostosowując poszczególne komponenty do wymagań realizowanego projektu. Wśród dostępnych platform: Laravel, CodeIgniter, Yii, Bootstrap, CakePHP, Zend, Symfony, Kohana, Smarty, FuelPHP, PHPDevShell, UIkit, HTML Purifier, Webasyst, PRADO, WideImage, DIY. Możliwości platform omówimy w kolejnych punktach:

Laravel

Laravel to czyste i klasyczne środowisko do tworzenia aplikacji PHP. Pomaga tworzyć wspaniałe aplikacje za pomocą prostej, ekspresyjnej składni. Rozwój powinien być twórczym doświadczeniem, które lubisz, a nie czymś, co jest bolesne. Laravel ma świetną dokumentację, która pomoże Ci przyspieszyć tak szybko, jak to tylko możliwe. Jest czytelny i dokładny. Pakiety to świetny sposób na spakowanie i udostępnienie kodu Laravel. Mogą to być dowolne elementy – od kompletnego ORM-a, po proste narzędzia do debugowania. „Laravel przywrócił zabawę programowaniu, jest tak ekspresyjny, że mówi w moim języku”. Laravel jest oprogramowaniem typu open source, cały kod jest dostępny na Github i każdy może wnieść swój wkład.

Laravel

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Frameworki‘ -> ‘Laravel ‘.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://pomoc.servizza.com/laravel/

CodeIgniter

CodeIgniter to potężny framework PHP o bardzo małych potrzebach. Stworzony dla programistów PHP, którzy potrzebują prostego i eleganckiego zestawu narzędzi do tworzenia w pełni funkcjonalnych aplikacji internetowych. CodeIgniter jest odpowiedni dla Ciebie, jeśli jesteś programistą, który działa w świecie współdzielonych hostingów i klientów z wymogami dot. terminów. Także jeśli masz dość dużych i całkowicie nieudokumentowanych frameworków. Będzie również odpowiedni, jeżeli potrzebujesz wydajnego frameworka i szerokiej kompatybilności ze standardowymi kontami hostingowymi, które działają w różnych wersjach i konfiguracjach PHP. Wymaga prawie zerowej konfiguracji, nie wymaga użycia wiersza poleceń. Dostarcza strukturę, która nie wymaga przestrzegania restrykcyjnych zasad kodowania. Polubisz go, jeśli nie interesują Cię monolityczne biblioteki na dużą skalę, takie jak PEAR. Nie chcesz być zmuszany do nauki języka szablonowego (chociaż parser szablonów jest opcjonalnie dostępny, jeśli go potrzebujesz). Unikasz złożoności, faworyzując proste rozwiązania. Potrzebujesz jasnej, dokładnej dokumentacji.

CodeIgniter

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Frameworki‘ -> ‘CodeIgniter ‘.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://pomoc.servizza.com/codeigniter/

Yii

YiiFramework pomaga programistom internetowym tworzyć złożone aplikacje i dostarczać je na czas. Yii ma bogate funkcje: MVC, DAO / ActiveRecord, I18N / L10N, buforowanie, uwierzytelnianie i kontrolę dostępu opartą na rolach, scaffolding, testowanie itp. Może to znacznie skrócić czas Twoich prac. Wzorzec projektowy Model-widok-kontroler (MVC), obiekty dostępu do bazy danych (DAO), konstruktor kwerend i rekordy aktywne. Wprowadzanie danych wejściowych i sprawdzanie poprawności, widżety z obsługą AJAX, uwierzytelnianie i autoryzacja. Internacjonalizacja (I18N) i lokalizacja (L10N), warstwy schematu buforowania, obsługa błędów, bezpieczeństwo. Testowanie jednostek i funkcjonalności, automatyczne generowanie kodu, zgodność z XHTML, szczegółowa dokumentacja i biblioteka rozszerzeń.

Yii-Framework

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Frameworki‘ -> ‘Yii ‘.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://pomoc.servizza.com/yii/

Bootstrap

Bootstrap to elegancki, intuicyjny i potężny framework dla szybszego i łatwiejszego tworzenia stron internetowych.  Bootstrap nie został stworzony tylko po to, by dobrze działać na najnowszych desktopowych przeglądarkach internetowych (także na IE), ale także na tabletach i smartfonach. 12 kolumnowa elastyczna siatka, dziesiątki komponentów, pluginy JavaScrip. Typografia, kontrola formularza, możliwość konfiguracji poprzez stronę internetową.

Bootstrap

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Frameworki‘ -> ‘Bootstrap ‘.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://pomoc.servizza.com/bootstrap/

CakePHP

CakePHP sprawia, że budowanie aplikacji webowych jest prostsze, szybsze i wymaga mniejszej ilości kodu. CakePHP jest szybko rozwijającym się frameworkiem dla PHP, który korzysta z powszechnie znanych wzorców projektowych, takich jak Active Record, Association Data Mapping, Front Controller i MVC. Głównym celem jest dostarczenie frameworku, który pozwoli użytkownikom PHP szybko opracować aplikacje webowe, bez utraty elastyczności. Korzystaj z generowania kodu i funkcji szybkiego tworzenia prototypów. Brak problemów z plikami XML lub YAML. Wystarczy skonfigurować bazę danych i już jesteś gotowy do działania. CakePHP jest udostępniany na licencji MIT co powoduje, że jest idealny do wykorzystania w aplikacjach komercyjnych. Wszystkie rzeczy, które potrzebujesz są już wbudowane. Tłumaczenia, dostęp do bazy danych, buforowanie, walidacja, autoryzacja i wiele więcej funkcji jest od razu wbudowane w framework PHP MVC. Zamiast posiadania planu co robić, CakePHP oferuje poradniki w jaki sposób tworzyć aplikacje. CakePHP posiada wbudowaną funkcję autoryzacji, ochrony CSRF, ochrony manipulacji formularzem, ochrony przed wstrzyknięciem złośliwego kodu SQL i ochronę XSS. Pomaga Ci w ochronie i zabezpieczeniu aplikacji.

CakePHP

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Frameworki‘ -> ‘CakePHP ‘.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://pomoc.servizza.com/cakephp/

Zend

Zend Framework bazuje na prostocie, zorientowany jest na najlepsze praktyki obiektowe, ma przyjazne licencjonowanie i jest rygorystycznie testowany. Zend Framework skupia się na budowaniu bezpiecznych, niezawodnych i nowoczesnych aplikacji Web 2.0 oraz usług webowych. Korzysta z wielu dostępnych API takich jak Google, Amazon, Yahoo!, Flickr, a także dostawców API i katalogów takich jak StrikeIron i ProgrammableWeb. Wyjątkowo prosty i produktywny, obiektowo zorientowany. Przyjazne licencjonowanie, rygorystycznie testowany kod, bezpieczny i niezawodny. Wspierający AJAX przez JSON.

Zend Framework

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Frameworki‘ -> ‘Zend ‘.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://pomoc.servizza.com/Zend/

Symfony

Symfony przyśpiesza tworzenie i utrzymanie Twoich aplikacji webowych PHP, a powtarzające się zadania kodowania zmieniają się w przyjemność. Symfony ma na celu budowanie niezawodnych aplikacji w kontekście przedsiębiorstwa. To oznacza, że masz pełną kontrolę nad konfiguracją: od struktury katalogów, aż po zewnętrzne biblioteki, praktycznie wszystko może zostać dostosowane. Łatwo dopasuj funkcje bezpieczeństwa, ogranicz firewall to wybranych hostów. Lepsze komunikaty błędów dla brakujących klas i funkcji, łatwiejsze debugowanie nieznalezionych zasobów. Szybszy dostęp do profili przy korzystaniu z API. Adresy URL podobnych motywów, automatyczne wyszukiwanie nazw w DowCrawler, wyłączanie wewnętrznej walidacji w DomCrawler. Ulepszona konsola, lepsza integracja konsoli z narzędziami firm trzecich. Korzystanie z HTTP Status Code, limitowana ilość zapisu sesji metadanych. Zrzucanie domyślnej konfiguracji dla rozszerzeń, limit uruchomionych procesów w jednostce czasu, czyszczenie stdout i stderr dla procesu. Doskonały panel formularza w profilu web, ograniczenie połączeń, potężniejszy walidator obrazów.

Symfony

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Frameworki‘ -> ‘Symfony ‘.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://pomoc.servizza.com/Symfony/

Kohana

Kohana to elegancka platforma HMVC PHP5, która zapewnia bogaty zestaw komponentów do tworzenia aplikacji internetowych. Wymaga bardzo niewielkiej konfiguracji, w pełni obsługuje UTF-8 i i18n i zapewnia wiele narzędzi, których programista potrzebuje w bardzo elastycznym systemie. Zintegrowane automatyczne ładowanie klasy, kaskadowy system plików, wysoce spójne API i łatwa integracja z bibliotekami dostawców sprawiają, że jest on opłacalny dla każdego projektu, dużego lub małego.

Kohana

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Frameworki‘ -> ‘Kohana ‘.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://pomoc.servizza.com/Kohana/

Smarty

Smarty jest silnikiem szablonów PHP, ułatwiającym oddzielenie prezentacji (HTML / CSS) od logiki aplikacji. Oznacza to, że kod PHP jest logiką aplikacji i jest oddzielony od prezentacji. Wsparcie PHP, szablony frontend Smarty, szybki rozwój / wdrożenie dla programistów i projektantów. Szybki i łatwy w utrzymaniu, składnia jest łatwa do zrozumienia, nie jest wymagana znajomość PHP. Elastyczność dla niestandardowego rozwoju, izolacja od PHP, darmowe, otwarte źródło.

Smarty

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Frameworki‘ -> ‘Smarty ‘.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://pomoc.servizza.com/Smarty/