Narzędzia pracy dla webmasterów, deweloperów, dev-ops, administratorów, IT

Narzędzia, ułatwiające pracę i zarządzanie w działach IT

hosting-dla-programisty

W branży IT większość zadań obowiązków nie należy do łatwych i prostych. Stąd tak wielka popularność różnego rodzaju narzędzi, ułatwiających pracę informatykom i specjalistom. Niezależnie, czy zarządzasz sprzętem lub oprogramowaniem, czy jesteś twórcą. Grafikiem, webmasterem, deweloperem, dev-ops’em, programistą. Wśród udostępnionych narzędzi znajdują się: GLPI, Codiad, SVNManager, XCloner, DomainMOD, phpDocumentor, YOURLS, UserSpice, Fusio, XMS. Poniżej omawiamy możliwości oraz zastosowanie tych rozwiązań.

GLPI

GLPI to Menedżer zasobów informacji z dodatkowym interfejsem administracyjnym. Jako narzędzie ITSM i zarządzania aktywami jest w stanie zarządzać zarówno oprogramowaniem, jak i zasobami sprzętowymi firmy. Możesz go użyć do utworzenia bazy danych z inwentaryzacją dla Twojej firmy (komputery, oprogramowanie, drukarki, materiały eksploatacyjne itp.). Udoskonalono funkcje ułatwiające administratorom codzienne życie, takie jak system śledzenia pracy z powiadomieniami mailowymi i metody budowania bazy danych z podstawowymi informacjami na temat topologii sieci. Zarządzanie wieloma podmiotami (wiele lokalizacji, wiele struktur), obsługa wielu użytkowników. System wielokrotnego uwierzytelniania (lokalny, LDAP, AD, Pop / Imap, CAS, x509…) i wiele serwerów. Zarządzanie wielojęzyczne (dostępnych 45 języków), system uprawnień i profili. System powiadomień o zdarzeniach (zapas materiałów eksploatacyjnych, wygaśnięcie umów i licencji), konfigurowalny i według podmiotu. Funkcje ITSM: tworzenie, utrzymywanie i śledzenie zasobów danych całej firmy za pomocą scentralizowanej konsoli. Import danych z jednego lub kilku serwerów OCS Inventory, NG lub z wtyczek FusionInventory. Inwentaryzacja floty komputerowej z zarządzaniem jej komponentami, przestrzenią dyskową i zarządzaniem TCO. Inwentaryzacja monitorów z zarządzaniem połączeniami z komputerami. Spis floty sprzętu sieciowego z zarządzaniem połączeniami do urządzeń (adresy IP, Mac, VLAN …). Inwentaryzacja floty drukarek, wraz z zarządzaniem połączeniami z komputerami i zarządzaniem materiałami eksploatacyjnymi i zużyciem oraz progami alarmu. Inwentaryzacja urządzeń zewnętrznych (skanery, tabele graficzne …) z zarządzaniem połączeniami z komputerami. Inwentaryzacja floty telefonicznej z zarządzaniem połączeniami z komputerami. Inwentaryzacja floty oprogramowania, zarządzanie licencjami i datami wygaśnięcia. Zarządzanie informacjami administracyjnymi i finansowymi (zakup, gwarancja i aktualizacje). Zarządzanie różnymi stanami materiałów (w naprawie …). Zarządzanie ogólnymi urządzeniami peryferyjnymi i monitorami, które mogą być powiązane z kilkoma komputerami. Historia modyfikacji elementów inwentaryzacji. Zarządzanie umowami, kontaktami, dokumentami dotyczącymi pozycji magazynowych. Zarządzanie zdarzeniami, żądaniami, problemami i zmianami. Tworzenie biletów przez e-maile, interfejs użytkownika końcowego lub technika. Cykl życia biletów (przydzielanie, planowanie biletów, rozwiązania itp.), baza wiedzy i często zadawane pytania (FAQ).

GLPI

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Inne‘ -> ‘GLPI ‘.

Pomoc na temat instalacji tego oprogramowania znajduje się na stronie:
https://pomoc.servizza.com/GLPI/

Codiad

Codiad to internetowe zintegrowane środowisko programistyczne (IDE), o niewielkich rozmiarach i minimalnych wymaganiach. Codiad został zbudowany z myślą o prostocie, umożliwiając szybki, interaktywny rozwój bez ogromnego obciążenia w stylu niektórych większych edytorów. Mówi się, że nawet użytkownicy IDE, takich jak Eclipse, NetBeans i Aptana, oceniają prostotę Codiadu jako ogromną korzyść. Obsługa wielu języków, wspólna edycja w czasie rzeczywistym, biblioteka wtyczek. Ponad 20 motywów kolorów składni, sprawdzanie błędów i powiadomienia. Obsługa multi-użytkowników, łatwo dostosowane źródło, dzielenie ekranu edytora. Działa na własnym serwerze, redundancja LocalStorage, szybkie tworzenie kopii zapasowych. Maksymalna przestrzeń ekranu edytora, inteligentne automatyczne uzupełnianie.

Codiad

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Inne‘ -> ‘Codiad ‘.

Pomoc na temat instalacji tego oprogramowania znajduje się na stronie:
https://pomoc.servizza.com/Codiad/

SVNManager

SVNManager to internetowe narzędzie PHP do administrowania serwerem repozytoriów Apache Subversion. Za pomocą tego narzędzia możesz zdalnie tworzyć, usuwać, uzupełniać repozytoria. Zarządzaj kontami użytkowników, aby uzyskać dostęp do repozytoriów, zarządzaj grupami. Zaproś użytkowników pocztą e-mail do utworzenia konta na serwerze.

SVNManager

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Inne‘ -> ‘SVNManager ‘.

Pomoc na temat instalacji tego oprogramowania znajduje się na stronie:
https://pomoc.servizza.com/SVNManager/

XCloner

XCloner to profesjonalna aplikacja do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych. Zaprojektowana w celu umożliwienia tworzenia bezpiecznych, kompletnych kopii zapasowych dowolnej witryny PHP / Mysql oraz ich przywracania w dowolnym miejscu. Działa jako natywny komponent kopii zapasowej Joomla, jako natywna wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress oraz jako samodzielna aplikacja do tworzenia kopii zapasowych PHP / Mysql. Utwórz kopię zapasową plików i baz danych witryny, wyślij je do chmury, przywróć kopie zapasowe w dowolnym miejscu. Utwórz automatyczne kopie zapasowe za pomocą wbudowanego skryptu XCloner cron i wyślij je do Amazon S3. XCloner ma wbudowaną warstwę bezpieczeństwa, która chroni i łatwo przywraca kopie zapasowe witryny. Łatwe przywracanie kopii zapasowych w dowolnej lokalizacji zgodnej z Twoją witryną. Kopia zapasowa i przywracanie dowolnej strony PHP / Mysql. Twórz niestandardowe kopie zapasowe, generuj automatyczne kopie zapasowe na podstawie cronjobs. Przywróć kopie zapasowe w dowolnym miejscu, udostępnij swoje niestandardowe kopie zapasowe swoim klientom. Przyrostowe skanowanie systemu plików i tworzenie kopii zapasowych obsługujących duże witryny internetowe. Opcja dzielenia kopii zapasowej dla środowisk z ograniczonym rozmiarem plików. Przywracanie plików przyrostowych obsługujących duże kopie zapasowe.

XCloner

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Inne‘ -> ‘XCloner ‘.

Pomoc na temat instalacji tego oprogramowania znajduje się na stronie:
https://pomoc.servizza.com/XCloner/

DomainMOD

DomainMOD jest aplikacją open source napisaną w PHP i MySQL, używaną do zarządzania domenami i innymi zasobami internetowymi w centralnej lokalizacji. DomainMOD obejmuje także strukturę hurtowni danych, która umożliwia importowanie danych serwera internetowego, dzięki czemu można wyświetlać, eksportować i raportować dane na żywo. Oprócz śledzenia domen możesz również zarządzać certyfikatami SSL, rejestratorami i kontami SSL, serwerami DNS, adresami IP, właścicielami kont i innymi. Błyskawicznie uruchamiaj swoje domeny za pomocą interfejsu API rejestratora domen. Po prostu dodaj poświadczenia API, wybierz konto i pozwól DomainMOD zrobić resztę. Nie musisz tracić czasu na aktualizację domen pojedynczo, dzięki Bulk Updater możesz modyfikować dowolną liczbę domen, a wszystko to za pomocą kilku kliknięć myszą. Korzystając z pól niestandardowych, możesz śledzić nieograniczoną ilość informacji dotyczących domen i certyfikatów SSL. Dzięki możliwości eksportowania tych danych możliwości śledzenia są nieograniczone. Twoje dane są praktycznie bezużyteczne bez możliwości ich zrozumienia, dlatego DomainMOD zawiera sekcję Raportowanie, która pozwala na uruchamianie różnych raportów na podstawie danych. Segmenty umożliwiają zapisywanie list domen, których można użyć do filtrowania w oparciu o główne domeny. Możesz zobaczyć, ile pasuje, ile nie, i łatwo zobaczyć wyniki. Każde ustawienie, strona internetowa, raport i eksport automatycznie wyświetlają wartości w walucie użytkownika. Harmonogram zadań umożliwia uruchamianie zadań systemowych o określonych porach. Możesz uruchamiać przeliczniki walut, wysyłać wiadomości e-mail o nadchodzących terminach ważności, sprawdzać dostępność nowych wersji DomainMOD i wiele więcej. Wbudowana hurtownia danych umożliwia importowanie danych z serwerów WWW WHM, które można przeglądać, eksportować i uruchamiać raporty w celu uzyskania wglądu w dane serwera. DomainMOD został zaprojektowany od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych, więc nigdy nie będziesz mieć problemu z dostępem do swoich danych podczas podróży.

DomainMOD

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Inne‘ -> ‘DomainMOD ‘.

Pomoc na temat instalacji tego oprogramowania znajduje się na stronie:
https://pomoc.servizza.com/DomainMOD/

phpDocumentor

phpDocumentor jest narzędziem do automatycznej dokumentacji dla języka PHP. Podobnie jak w Javadoc i napisany w php, phpDocumentor może być użyty z linii poleceń lub interfejsu internetowego do tworzenia profesjonalnej dokumentacji z kodu źródłowego PHP. phpDocumentor obsługuje łączenie między dokumentacją, włączając dokumenty na poziomie użytkownika, takie jak samouczki i tworzenie podświetlonego kodu źródłowego, odwołując się do ogólnej dokumentacji PHP. Wynik w HTML, PDF (bezpośrednio), CHM (z kompilatorem pomocy Windows), XML DocBook. Bardzo szybki, interfejs WWW i wiersza poleceń, w pełni konfigurowalne wyjście dzięki szablonom opartym na Smarty. Rozpoznaje dokumentację w stylu JavaDoc ze specjalnymi tagami dostosowanymi do PHP 4. Automatyczne łączenie, diagramy dziedziczenia klas i inteligentne nadpisywanie. Konfigurowalne podświetlanie kodu źródłowego z odsyłaczami w stylu phpxref. Analizuje standardowe pliki README / CHANGELOG / INSTALL / FAQ i włącza je bezpośrednio do dokumentacji. Generuje listę zadań z tagów @todo w źródle, generuje wiele zestawów dokumentacji na podstawie tagów @access private, @internal i {@internal}. Przykładowe pliki php można umieścić bezpośrednio w dokumentacji z podświetleniem i linkowaniem phpxref przy użyciu znacznika @example. Powiązanie między zewnętrznym podręcznikiem a dokumentacją API jest możliwe na poziomie podsekcji we wszystkich formatach wyjściowych. Łatwo rozszerzalny o specyficzne potrzeby dokumentacji dzięki konwerterowi. Pełna dokumentacja każdej funkcji, podręcznik można wygenerować bezpośrednio z kodu źródłowego za pomocą „phpdoc -c makedocs” w dowolnym formacie. Pliki .ini użytkownika mogą być używane do sterowania wyjściem, wiele wyjść może być generowanych jednocześnie.

phpDocumentor

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Inne‘ -> ‘phpDocumentor ‘.

Pomoc na temat instalacji tego oprogramowania znajduje się na stronie:
https://pomoc.servizza.com/phpDocumentor/

YOURLS

YOURLS to mały zestaw skryptów PHP, który pozwoli Ci uruchomić własną usługę skracania adresów URL (a’ la TinyURL). Możesz ustawić ją jako prywatną lub publiczną, możesz wybrać niestandardowe adresy URL wg słów kluczowych, które mają własny interfejs API. Dostępna jest wtyczka WordPress dla YOURLS, dzięki czemu integracja z Twoim blogiem jest bardzo prosta: twórz krótkie adresy URL i twórz je automatycznie, gdy publikujesz posty na blogu. Poręczna zakładka do łatwego skracania i udostępniania linków. Niesamowite statystyki: historyczne raporty kliknięć, śledzenie odsyłaczy, geolokalizacja użytkowników. Czysty interfejs AJAX, interfejs programisty, przyjazny instalator.

YOURLS

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Inne‘ -> ‘YOURLS ‘.

Pomoc na temat instalacji tego oprogramowania znajduje się na stronie:
https://pomoc.servizza.com/YOURLS/

UserSpice

UserSpice to napisany w PHP User Management Framework. Został zaprojektowany od podstaw, aby być idealnym punktem wyjścia dla każdego projektu, który wymaga logowania się użytkowników. Czystszy interfejs użytkownika, więcej opisowych komunikatów o błędach, lepsza obsługa ścieżek. Zaloguj się za pomocą nazwy użytkownika / hasła. Edytor profili WYSIWYG, bardziej wydajny panel administracyjny. Nowy system do modyfikacji Core UserSpice, nowe funkcje strefy czasowej, wiele poprawek dotyczących zabezpieczeń, błędów i użyteczności.

UserSpice

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Inne‘ -> ‘UserSpice ‘.

Pomoc na temat instalacji tego oprogramowania znajduje się na stronie:
https://pomoc.servizza.com/UserSpice/

Fusio

Fusio to platforma do zarządzania API, która pomaga budować i zarządzać interfejsami API REST. Fusio zapewnia wszystkie narzędzia do szybkiego budowania API z różnych źródeł danych, ale możliwe jest tworzenie niestandardowych rozwiązań. Fusio zapewnia prosty sposób tworzenia punktów końcowych API opartych na danych. To znaczy. do wykonywania zapytań SQL lub wysyłania danych do kolejki komunikatów. Monitoruje wszystkie działania API i wyświetla je na pulpicie nawigacyjnym, dzięki czemu zawsze wiesz, co dzieje się z interfejsem API. Automatycznie generuje dokumentację punktów końcowych API na podstawie podanych definicji schematu. Fusio daje możliwość opisania schematu danych żądania i odpowiedzi w elastycznym formacie JsonSchema. Używa OAuth2 do autoryzacji API. Każda aplikacja może być ograniczona do zakresów, aby żądać tylko określonych punktów końcowych API. Zapewnia sposób oceny limitu każdego punktu końcowego API na określoną liczbę żądań na interwał.

Fusio

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Inne‘ -> ‘Fusio ‘.

Pomoc na temat instalacji tego oprogramowania znajduje się na stronie:
https://pomoc.servizza.com/Fusio/

XMS

Prawie wszystko w sieci to xml, prawda? Otwiera to nowe sposoby wykorzystania danych, ponieważ prawie wszystko w Internecie można uznać za źródło danych. XMS to internetowe środowisko projektowania i tworzenia stron internetowych, zapewniające bazę aplikacji internetowych z obsługą wielu języków, opartą na XML. Jedno narzędzie do wszystkich operacji. Buduj aplikacje, utwórz obsługę wielu języków, utwórz / edytuj konfigurację. Generator szablonów i edytor, własne wiadomości RSS. Możesz tworzyć nowe aplikacje lub edytować istniejące zdalnie, bez użycia specjalnego oprogramowania lub innych zasobów. Możesz nawet użyć publicznego komputera, zalogować się do projektanta na swojej stronie i przejść dalej. Każda strona html / xml w Twojej witrynie lub w dowolnym miejscu w Internecie może być wykorzystana jako źródło danych. Nie musisz poświęcać zbyt wiele czasu na naukę dziesiątek zajęć, funkcji i przeglądanie krzaczastej dokumentacji. Musisz tylko zrozumieć, jak działa aplikacja aws (co zajmuje mniej niż 10 minut) i użyć menedżera, aby zbudować nową aplikację. Można go łatwo używać z dowolną inną strukturą i przez większość czasu wystarczy podstawa kodowania php; Ponadto oprogramowanie zapewnia strukturę „wizualną” (dyrektywy i filtry) i tylko dwie klasy awsXML (dla plików xml / źródeł danych) i awsHTML (dla plików html / źródeł danych). Nie musisz tracić czasu na tworzenie szablonów, ponieważ Designer robi to za Ciebie. Wystarczy jedno kliknięcie przycisku, aby zaimportować dowolną stronę HTML z makiety lub w dowolnym miejscu w sieci. Możesz zdefiniować własne dyrektywy w procesorze aplikacji. Każda aplikacja może być używana jako biblioteka kodu lub kontener szablonów.

xms, xml

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Inne‘ -> ‘XMS ‘.

Pomoc na temat instalacji tego oprogramowania znajduje się na stronie:
https://pomoc.servizza.com/XMS/

Podsumowanie

W każdym pakiecie Ekonomiczny Hosting WWW, Niezawodny Hosting WWW oraz Hosting WWW Premium, masz dostęp do specjalnego panelu. Za jego pośrednictwem uruchomisz narzędzia pracy dla informatyków. Niezależnie, czy jesteś webmasterem, grafikiem, programistą, sieciowcem, adminem. Czy może właścicielem lub zarządcą – wiele z tych narzędzi może ułatwić Ci pracę.

stefan-servinski-servizza

Servizza Team, przy wsparciu Stefana