DMS, czyli najlepszy hosting i własna chmura, cloud computing.

Funkcjonalność chmury jako element hostingu – z Servizza to łatwe.

hosting-chmura-cloud-computing

Każdy dobry, praktyczny hosting udostępnia również File Manager-a (menadżera plików) i/lub możliwość zarządzania plikami na serwerze za pośrednictwem różnych klientów. W sytuacji, gdy chcesz poszerzyć tę funkcjonalność i uruchomić własne narzędzie, pozwalające na zdalne przetwarzanie wszelkich dokumentów w Twojej organizacji, z pomocą przyjdzie Ci DMS. System zarządzania dokumentami (ang. Document Management System), czyli jeden z elementów modnej ostatnio chmury, cloud computing-u. Dzięki skryptom, dostarczanym wraz z każdym pakietem hostingowym Servizza, uruchomienie takiego systemu ogranicza się do kilku kliknięć myszą. Wśród dostępnych platform znajdziesz: ownCloud, ProjectSend, Pydio, PHPfileNavigator, Nextcloud, eXtplorer, Arfooo, LetoDMS, OpenDocMan, Monsta FTP, SeedDMS. Ich możliwości omówimy w kolejnych punktach:

ownCloud

ownCloud daje wolność i kontrolę nad własnymi danymi. Osobista chmura, która działa na Twoim hostingu lub serwerze. ownCloud pozwala na dostęp do Twoich danych gdziekolwiek jesteś, kiedy tego potrzebujesz. Synchronizuj i udostępniaj swoje dane, szyfruj i wersjonuj, przesyłaj metodą ‘przeciągnij i upuść’. Platforma posiada również własne API, możliwość migracji i tworzenia kopii zapasowych. Ponadto: kalendarze, powiadomienia o plikach, galerie i opcję zewnętrznego dysku.

ownCloud

Kreator instalacji i konfiguracji znajdziesz tutaj: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Zarządzanie plikami’ -> ‘ownCloud ‘.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://servizza.com/knowledgebase/450/ownCloud.html

ProjectSend

ProjectSend (wcześniej cFTP) to narzędzie do przesyłania plików zorientowane na klienta. Klienci są tworzeni i otrzymują nazwę użytkownika i hasło, niezależnie od ustawień samego hostingu. Można przesyłać dowolną liczbę plików dla każdego konta, z możliwością dodania tytułu i opisu. ProjectSend zapewnia łatwe i bezpieczne przesyłanie wielu plików oraz nieograniczony rozmiar plików na Twoim hostingu lub serwerze. Po zalogowaniu, użytkownik zobaczy stronę internetową z Twoim logo oraz listę wszystkich plików przesłanych pod jego nazwiskiem wraz z opisem, godziną, datą itp. Można sprawdzić różnice między wersjami plików, a każdy z nich pozostaje na serwerze, dopóki nie zdecydujesz się go usunąć. Dostęp do plików odbywa się za pomocą dowolnej przeglądarki.

ProjectSend

Kreator instalacji i konfiguracji znajdziesz tutaj: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Zarządzanie plikami’ -> ‘ProjectSend ‘.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://servizza.com/knowledgebase/754/ProjectSend.html

Pydio

Pydio, wcześniej znany jako AjaXplorer, umożliwia natychmiastowe przekształcenie dowolnego hostingu lub serwera w potężną platformę wymiany plików. Zyskaj dostęp do plików z dowolnego miejsca, porządkuj, przeglądaj i udostępniaj je łatwo i bezpiecznie. Dostępne są standardowe opcje systemu plików, a także metadane i przesłanie metodą ‘przeciągnij i upuść’. Zarządzanie użytkownikami i ich rolami, FileSystem, FTP, SQL, LDAP, WebDAV, SMB i wiele więcej. Przesyłanie HTML5, podgląd PDF i edycja grafiki online. Integracja Google Analytics, dynamiczne uwierzytelnianie FTP, wbudowany dostęp do WebDAV do repozytoriów. Dostępne są aplikacje na iOS i Androida oraz w publicznej wersji beta dla Mac i Windows.

Pydio

Kreator instalacji i konfiguracji znajdziesz tutaj: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Zarządzanie plikami’ -> ‘Pydio ‘.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://servizza.com/knowledgebase/755/Pydio.html

PHPfileNavigator

PHPfileNavigator to aplikacja internetowa o otwartym kodzie źródłowym do zarządzania plikami i folderami, niezależnie od samego hostingu. Zapewnia wydajne, niezawodne i łatwe zarządzanie plikami w Sieci, z wieloma ciekawymi funkcjami. Łatwa instalacja i konfiguracja pozwala zarządzać plikami i folderami tak łatwo, jak na dysku twardym i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

PHPfileNavigator

Kreator instalacji i konfiguracji znajdziesz tutaj: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Zarządzanie plikami’ -> ‘PHPfileNavigator ‘.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://servizza.com/knowledgebase/756/PHPfileNavigator.html

Nextcloud

Nextcloud to synchronizacja plików i udostępnianie oprogramowania wszystkim osobom, które korzystają z bezpłatnego serwera Nextcloud, z wykorzystaniem subskrypcji NextCloud Enterprise. Nextcloud zapewnia bezpieczne i zgodne z przepisami rozwiązanie do synchronizacji i udostępniania plików na kontrolowanych serwerach. Możesz udostępnić jeden lub więcej plików i folderów na swoim komputerze i zsynchronizować je z serwerem Nextcloud. Umieść pliki w lokalnych udostępnionych katalogach, a pliki te są natychmiast synchronizowane z serwerem i innymi urządzeniami za pomocą klienta synchronizacji ownCloud / Nextcloud, aplikacji na Androida lub iOS.

Nextcloud

Kreator instalacji i konfiguracji znajdziesz tutaj: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Zarządzanie plikami’ -> ‘Nextcloud ‘.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://servizza.com/knowledgebase/757/Nextcloud.html

eXtplorer

eXtplorer to menedżer plików, który możesz umieścić na swojej własnej stronie internetowej, w ramach konta hostingowego. Główne jego cechy, to możliwość kopiowania i przenoszenia plików i katalogów metodą przeciągania i upuszczania. Dynamiczne drzewo katalogów, z ładowaniem podkatalogów na żądanie, edycja plików, zmiana nazwy, usuwanie lub tworzenie. Dostęp do plików za pomocą FTP lub bezpośrednio z przeglądarki, możliwość tworzenia i wyodrębniania archiwów (ZIP, Tar, Tar / GZ, Tar / BZ). Zarządzanie użytkownikami z różnymi poziomami uprawnień, takimi jak „Tylko podgląd” lub „Edytuj” i „Administrator”. Wszystkie te funkcje są spakowane zostały w intuicyjny układ, który ułatwia pracę z plikami.

eXtplorer

Kreator instalacji i konfiguracji znajdziesz tutaj: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Zarządzanie plikami’ -> ‘eXtplorer ‘.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://servizza.com/knowledgebase/758/eXtplorer.html

Arfooo

Arfooo Directory to potężny, darmowy i otwarty skrypt katalogu, zawierający wiele funkcji dostosowywanych za pomocą jednego kliknięcia. Został opracowany i zaprojektowany przez specjalistę od optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO). Integruje architekturę i funkcje specjalnie dedykowane, aby pomóc Ci zoptymalizować katalog SEO pod każdym względem. Przepisywanie adresów URL, dublowanie zawartości, możliwa optymalizacja każdego pola (tytuł html , opis meta, znacznik h1), SiteMap.

Arfooo

Kreator instalacji i konfiguracji znajdziesz tutaj: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Zarządzanie plikami’ -> ‘Arfooo ‘.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://servizza.com/knowledgebase/759/Arfooo.html

LetoDMS

LetoDMS to otwarty system zarządzania dokumentami, oparty na PHP i MySQL. Pozwala na przechowywanie wszelkiego rodzaju danych binarnych – tak, jak zwykły system plików. Ale są pewne funkcje, które rozszerzają normalne możliwości systemu plików. LetoDMS umożliwia dostęp do dokumentów nie tylko za pośrednictwem intranetu w biurze, ale także na całym świecie za pośrednictwem Internetu. Tym samym możesz poszerzyć funkcjonalność Twojego hostingu.

LetoDMS

Kreator instalacji i konfiguracji znajdziesz tutaj: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Zarządzanie plikami’ -> ‘LetoDMS ‘.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://servizza.com/knowledgebase/760/LetoDMS.html

OpenDocMan

OpenDocMan to bezpłatny system zarządzania dokumentami (DMS) zaprojektowany w celu zapewnienia zgodności z normą ISO 17025 i standardem OIE w zakresie zarządzania dokumentami. Oferuje on dostęp przez Internet, precyzyjną kontrolę dostępu do plików oraz automatyczną instalację i uaktualnienia. Oczywiście, jak każdy z omawianych skryptów, możesz uruchomić go w ramach Twojego konta hostingowego.

OpenDocMan

Kreator instalacji i konfiguracji znajdziesz tutaj: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Zarządzanie plikami’ -> ‘OpenDocMan ‘.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://servizza.com/knowledgebase/761/OpenDocMan.html

Monsta FTP

Monsta FTP to bezpłatny internetowy menedżer plików FTP / SFTP, który łączy Cię z serwerem, aby przesyłać, pobierać i edytować pliki bezpośrednio z dowolnej przeglądarki. Funkcje obejmują responsywny interfejs, menedżera logowania, przyjazny dla kodu edytor, przesyłanie zip (do rozpakowania na serwerze), przeciąganie i upuszczanie folderów i plików z pulpitu, pobieranie wielu plików jako zip, przeglądanie właściwości pliku i chmod.

Monsta FTP

Kreator instalacji i konfiguracji znajdziesz tutaj: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Zarządzanie plikami’ -> ‘Monsta FTP ‘.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://servizza.com/knowledgebase/762/Monsta-FTP.html

SeedDMS

SeedDMS to łatwy w użyciu, ale potężny system zarządzania dokumentami Open Source oparty na PHP i MySQL lub sqlite3. Wiele lat rozwoju sprawiło, że stał się on dojrzałą platformą do udostępniania i przechowywania dokumentów. Możesz więc zwiększyć funkcjonalność Twojego hostingu o kolejne opcje. SeedDMS zarządza dokumentami i folderami w sposób bardzo podobny do systemu plików na Twoim dysku twardym. Ale oferuje znacznie więcej, jeśli chodzi o dodatkowe metadane, takie jak autor, słowa kluczowe, opis i dowolne atrybuty. Każdy dokument ma co najmniej jedną wersję, która jest faktyczną treścią dokumentu. Każda aktualizacja utworzy nową wersję, zachowując wszystkie stare. Udostępnia również zarządzanie metadanymi i wyszukiwanie. Dokument to coś więcej niż plik. Ma dodatkowe metadane, może mieć dowolną liczbę wersji, być powiązany z innymi dokumentami, może nawet mieć załączone pliki, ma prawa dostępu. Najbardziej popularne typy dokumentów, takie jak PDF, MS Word, MS Excel można indeksować dla pełnotekstowego wyszukiwania. LetoDMS udostępnia również proste zarządzanie przepływem pracy, wraz z opcją prośby o sprawdzenie i zatwierdzenie przed wydaniem dokumentu. Nowy silnik workflow pozwala na dowolne definiowanie własnych zasad przepływów pracy.

SeedDMS

Kreator instalacji i konfiguracji znajdziesz tutaj: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Apps Installer’ -> ‘Zarządzanie plikami’ -> ‘SeedDMS ‘.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://servizza.com/knowledgebase/763/SeedDMS.html
 

Podsumowanie

Każdy pakiet Niezawodny Hosting WWW oraz Hosting WWW Premium, zawiera kilkaset dodatkowych opcji, przydatnych w prowadzeniu biznesu, e-commerce i wszelkiej aktywności. Jednym z elementów szerokiej oferty jest pakiet gotowych narzędzi, dzięki którym możesz uruchomić własną chmurę plików. Twój hosting nie musi ograniczać się do tradycyjnych zadań, z łatwością możesz wykorzystać platformę do wielu innych celów. Jednym z nich może być własny system zarządzania dokumentami, a do wyboru masz kilkanaście rozwiązań. Każde z nich możesz przetestować i wybrać to, które najlepiej zrealizuje Twoje cele.

stefan-servinski-servizza

Servizza Team, przy wsparciu Stefana