Hosting – jak ustawić własne preferencje?

Własne preferencje pod pełną kontrolą

Jako Klient Servizza masz dostęp do specjalnego panelu z ogromem możliwości. Niezależnie, czy korzystasz z dowolnego pakietu z grupy Niezawodny Hosting WWW, czy też Hosting WWW Premium. To w nim uruchomisz mnóstwo dodatkowych narzędzi oraz własnymi preferencjami: Hasło i zabezpieczenia, Zmiana języka, Zmiana stylu, Informacje kontaktowe, Menedżer użytkowników. W kolejnych punktach omówimy możliwości tych narzędzi:

Hasło i zabezpieczenia

Dzięki tej opcji możesz zmienić hasło do swojego konta w systemie Servizza. Przy tej okazji przypominamy najważniejsze zalecenie dot. bezpieczeństwa haseł, bo informacji na ten temat nigdy za wiele:

Nie zapisuj nigdzie hasła, tylko je zapamiętaj. A zwłaszcza nie zapisuj go na czymś, co możesz gdzieś przez nieuwagę zostawić, ani nie umieszczaj go w niezaszyfrowanym pliku! W przypadku korzystania z systemów nadzorowanych przez różne firmy lub instytucje używaj niepowiązanych ze sobą haseł. Nie podawaj nikomu hasła, a w szczególności osobom przedstawiającym się jako pracownicy działu pomocy technicznej lub usługodawcy, o ile nie masz absolutnej pewności, że są tymi, za których się podają. Nie pozwalaj nikomu patrzeć, jak wprowadzasz hasło. Nie wprowadzaj hasła na komputerze, do którego nie masz zaufania. Używaj hasła przez ograniczony czas i zmieniaj je okresowo. Wybierz hasło trudne do odgadnięcia.

System spróbuje zapobiec używaniu szczególnie niebezpiecznych haseł, ale nie jest to działanie niezawodne. Nie używaj wyrazów występujących w słownikach, imion, nazwisk ani żadnych danych osobowych (np. daty swoich urodzin czy numeru telefonu). Unikaj prostych wzorców. Zamiast tego stosuj WIELKIE i małe litery, cyfry oraz symbole. Pamiętaj, aby Twoje hasło miało długość co najmniej ośmiu znaków. Wybierając nowe hasło, upewnij się, że nie jest ono związane z Twoimi poprzednimi hasłami.

zabezpieczenie-dostepu

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Preferencje’ -> ‘Hasło i zabezpieczenia’.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://servizza.com/knowledgebase/361/Haso-i-zabezpieczenia.html

Zmień język

Masz możliwość wybrania języka, w jakim wyświetla się Twój panel.

zmiana-jezyka

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Preferencje’ -> ‘Zmień język’.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://servizza.com/knowledgebase/363/Zmie-jzyk.html

Zmień styl

Możesz wybrać styl wyświetlania panelu.

zmiana-stylu

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Preferencje’ -> ‘Zmień styl’.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://servizza.com/knowledgebase/364/Zmie-styl.html

Informacje kontaktowe

Moduł, dzięki któremu możesz edytować adresy e-mail dla powiadomień systemowych. Możesz także wskazać konkretne zdarzenia, o których system ma informować.

informacje-kontaktowe

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Preferencje’ -> ‘Informacje kontaktowe’.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://servizza.com/knowledgebase/362/Informacje-kontaktowe.html

Menedżer użytkowników

Narzędzie, dzięki któremu możesz zarządzać użytkownikami, mającymi dostęp do Twojego panelu i/lub wybranych usług. Dla każdego z nich możesz zdefiniować inne zasady dostępu do zasobów, a także wskazać konkretme usługi spośród: poczty, zasobów WWW, serwera FTP.

zarzadzanie-uzytkownikami

Do konfiguracji tej opcji można przejść w następujący sposób: ‘Konto Klienta’ -> ‘Wybrany hosting’ -> ‘cPanel’ -> dział ‘Preferencje’ -> ‘Menedżer użytkowników’.

Więcej informacji na temat pomocy znajdziesz na stronie:
https://servizza.com/knowledgebase/365/Meneder-uytkownikow.html

Podsumowanie

W artykule zostały opisane opcje związane z preferencjami, dostępne dla każdego użytkownika dowolnego pakietu hostingu Servizza. W opisywanej sekcji możesz sterować ustawieniami zabezpieczenia dostępu do konta, zmienić język lub styl wyświetlania strefy klienta. Możesz określić zasady wysyłania automatycznych powiadomień systemowych. I w końcu, dzięki menedżerowi użytkowników możesz zarządzać zasadami dostępu do usług dla współpracowników.

stefan-servinski-servizza

Servizza Team, przy wsparciu Stefana